30.04.2021 08:22 15 PM/pomorskie.eu

W regionie otwarto kolejny punkt szczepień powszechnych. W sumie jest ich już sześć

W hali Gdynia Arena otwarto punkt szczepień powszechnych przeciw COVID-19. W obiekcie jest 20 stanowisk. Dziennie zastrzyk będzie mogło otrzymać 1,5 tys. pacjentów. Punkt będzie czynny od poniedziałku do soboty.

Punkt znajduje się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Kazimierza Górskiego 8 w Gdyni. Dla pacjentów przygotowano 20 stanowisk, w tym 10 przeznaczonych do kwalifikacji i 10 do szczepień. Jest też punkt pierwszej pomocy, w którym będzie dyżurował wykwalifikowany personel medyczny. Obiekt jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Co ważne, osoby niesamodzielne mogą skorzystać z jego usług z jedną osobą towarzyszącą.

Punkt będzie czynny sześć dni w tygodniu, z wyjątkiem niedziel. Od poniedziałku do piątku w godz. 8-18, a w soboty w godz. 8-15. Dziennie będzie można wykonać 1,5 tys. szczepień.

Szpitale Pomorskie prowadzą sześć punktów szczepień. Cztery z nich są w podmiotach leczniczych tzn. w: Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni, Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni, Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie, Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Natomiast dwa w innych obiektach. Jeden znajduje się od 26 kwietnia 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie, a drugi od 28 kwietnia w hali Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu. Punkt w Gdynia Arenie będzie siódmym takim miejscem.

W punktach szczepień prowadzonych przez Szpitale Pomorskie do 28 kwietnia wykonano ponad 72 tys. szczepień, w tym drugą dawkę otrzymało ponad 17 tys. osób.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24