27.04.2021 13:00 3 PM/KPP Puck

Niskimi cenami i ładnymi zdjęciami zwabiają swoje ofiary - uwaga na oszustów!

Zdjęcie ilustracyjne/ Źródło: pixabay.pl

Zamieszczają w internecie ogłoszenia dotyczące wynajmu apartamentów, są w nich atrakcyjne zdjęcia i przede wszystkim niskie ceny – ma to zwabić jak najwięcej potencjalnych rezerwujących, po to żeby ich oszukać.

Na portalach internetowych znajduje się wiele atrakcyjnych ogłoszeń dotyczących wynajmu apartamentów nad morzem. Niestety, gdy tylko wpłacimy kaucję, kontakt z nieuczciwym „właścicielem” się urywa.

Wnikliwie sprawdzajmy przed rezerwacją oferty noclegowe. Oszuści zamieszczają w internecie, na portalach aukcyjnych lub na sfałszowanych stronach bardzo atrakcyjne oferty. Często to znakomita lokalizacja, zaniżona cena, a do tego zdjęcia pięknych pokoi, apartamentów czy domków. Oszuści, którzy oferują nieistniejące miejsca noclegowe żądają wpłaty zaliczki lub całości kwoty, a po przyjeździe na miejsce okazuje się, że takie pomieszczenia nie istnieją – informuje pucka policja.

Policjanci radzą turystom, aby nie zostawiali załatwiania spraw związanych z rezerwacją noclegu na ostatnią chwilę. Warto zachować szczególną ostrożność przy weryfikacji ofert w bardzo atrakcyjnych cenach i tych okraszonych hasłem super okazji cenowej. Najlepiej jest porównać cenę wynajmu z tymi w podobnym standardzie oraz lokalizacji. Postarajmy się zebrać jak najwięcej informacji na temat obiektu, w którym chcemy zrobić rezerwację. Ostrożnie należy podchodzić do opinii zadowolonych klientów dostępnych na stronie internetowej obiektu, gdyż mogą być nieprawdziwe.

Zalecamy, aby zaliczkę wpłacać na konto bankowe, a każda inna proponowana forma wpłaty pieniędzy powinna wzbudzić nasze podejrzenia. Poprośmy o wystawienie faktury, rachunku lub paragonu za wpłaconą zaliczkę i zachowajmy całą dokumentację związaną z transakcją, jak również całą korespondencję dotyczącą rezerwacji – czytamy w policyjnym komunikacie.

Uważajmy, jeżeli na stronie internetowej obiektu podano bardzo mało informacji. Z pewnością należy sprawdzić, czy podany adres faktycznie istnieje. Obiekty działające legalnie powinny być zarejestrowane w urzędzie miasta lub gminy czy w bazie danych Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24