23.04.2021 09:00 0 WH/mat.pras.

Aktywny finał Pól Nadziei na Pomorzu

Zdjęcie ilustracyjne, źródło:pixabay.com

Trwa akcja „Pola Nadziei na Pomorzu”, której celem jest wsparcie lokalnych hospicjów. Już w niedzielę (25 kwietnia) w Pucku każdy chętny będzie mógł spacerować, biegać lub maszerować w szczytnym celu.

„Pola Nadziei” organizowane są od kilku lat m.in. w Pucku, Gdyni, Gdańsku i Sopocie. Tegoroczne wydarzenie ma inny charakter ze względu na pandemię koronawirusa. Zbiórki na rzecz pomorskich hospicjów przeniosły się do internetu. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule.

W niedzielę (25 kwietnia) w ramach finału akcji wolontariusze z puszkami pojawią się na ulicach. Wspierający zamiast otrzymać żonkila, dostaną naklejkę. To nie jedyne wydarzenie, które odbędzie się tego dnia.

W Pucku zaplanowano wydarzenie „Żonkilowa droga”. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w marszobiegu po zakątkach Pucka. Trasa będzie liczyć 6 kilometrów, a uczestnicy przejdą przez stary rynek, molo, Kaczy Winkiel, Farę Pucka, a następnie powrócą pod siedzibę Stowarzyszenia Aktywny Puck.

Po zalogowaniu się do systemu i udzieleniu wsparcia od 10 złotych, każdy w dowolnym miejscu może w ten weekend przemaszerować dowolny dystans – informuje Maciej Dolewski z Puckiego Hospicjum.

Pucki marszobieg rozpocznie się rozgrzewką o godzinie 12:30. Zaś zakończenie planowane jest około godziny 14:20.

Dokonaj wpłaty, zabierz ze sobą żółty akcent, przyjdź na stary rynek w Pucku i pokonaj dystans 6 kilometrów. Razem z nami baw się cudownie – zachęca Dolewski.

Impreza będzie finałem tegorocznej edycji „Pól nadziei na Pomorzu”. Ponadto inne wydarzenia będzie można śledzić za pośrednictwem mediów społecznościowych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24