16.04.2021 14:40 9 NW COVID-19

W Pucku planują szczepić 400 osób dziennie

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W Pucku uruchomiono Punkt Szczepień Powszechnych. Szczepienia przeciwko COVID-19 odbywać będą się w sali Powiatowego Ośrodka Sportu Młodzieżowego.

Szczepienia w nowo powstałym punkcie szczepień w Pucku odbywać będą się od poniedziałku do piątku w godz. od 10:00 do 17:00. Do tego zadania specjalnie przystosowano salę Powiatowego Ośrodka Sportu Młodzieżowego przy ul. Morskiego Dywizjonu Lotniczego 18 w Pucku. Pomieszczenie znajduje się w sercu powiatu, tak żeby można było łatwo do niego dotrzeć.

Wiele osób zadeklarowało się do tej współpracy. Mamy ambitnych pracowników. Zgłosili się ratownicy, lekarze, jednak przeważająca grupa to pielęgniarki. Przygotowane są cztery stanowiska. Jeśli nie będzie problemu ze szczepionkami, to bez problemu zaszczepimy dziennie 400 osób - Weronika Nowara, prezes zarządu Puckiego Szpitala.

Wiadomo jednak już teraz, że punkt szczepień nie ruszy w poniedziałek (19 kwietnia), bo – choć jest gotowy do pracy – nie będzie czym szczepić.

Uznaliśmy, że potrzebujemy pracowników niemedycznych do obsługi całego obiektu. Potrzebne są tu osoby, które będą dbać o porządek. Na pewno będą przyjeżdżać osoby samochodami i potrzebny jest ktoś, kto będzie takie osoby kierował w odpowiednie miejsce. Nie chcemy angażować do tego medyków, bo oni mogą szczepić - mówi Jarosław Białk, starosta pucki.

Na wejściu na szczepienie będzie stała osoba, która zmierzy temperaturę i przekaże ankietę do wypełnienia. Następnie korytarzem przejdziemy do strefy rejestracji, gdzie medyk zweryfikuje ankietę i skieruje na szczepienie. Zaszczepiona osoba uda się do strefy odpoczynku, by upewnić się, że wszystko jest dobrze. Co ważne, osoby które przyjdą na szczepienie będą wchodzić jednym wejściem, a zaszczepione opuszczą budynek innym.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Szczepienia, które rozpoczęły się w Polsce pod koniec grudnia 2020 roku wymagają zaangażowania wielu osób. To nie tylko osoby szczepiące, ale także całe zaplecze koordynujące, diagnostyczne czy techniczne.

Do punktów szczepień personel medyczny poszukują Szpitale Pomorskie. Zgłaszać mogą się m.in. pielęgniarki, położne, farmaceuci, diagności laboratoryjni, fizjoterapeuci i ratownicy medyczni.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24