09.04.2021 11:30 4 NW

Uchwała Krajobrazowa zmienia oblicze miejskich przestrzeni

Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook

Uchwała Krajobrazowa Gdańska obowiązuje od 2 kwietnia 2018 roku. Efektów, jakie za sobą niesie, nie da się nie zauważyć. Z przestrzeni miasta sukcesywnie znikają wielkie bilbordy i reklamy różnego rodzaju usług, które dotychczas nie rzadko zasłaniały całe budynki.

Choć wielu przedsiębiorców się burzy i wyraża swoje niezadowolenie z Uchwały Krajobrazowej, nie można powiedzieć, że nie przynosi ona efektów. Zmiany są ogromnie i widoczne na pierwszy rzut oka. Świadczą o tym zdjęcia, jakie zamieścili na swoim profilu na facebooku „pogromcy reklam”:

Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy ReklaŹródło:Pogromcy Reklamozy/facebookam/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook

Uchwała Krajobrazowa obowiązuje także w Sopocie:

Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook Źródło:Pogromcy Reklamozy/facebook

Czym jest Uchwała Krajobrazowa?

Dokument określa zasady i warunki sytuowania tablic i urządzeń reklamowych, obiektów małej architektury i ogrodzeń. W uchwale wskazano jedyne dopuszczalne nośniki reklamowe, przez co stanowi wykładnię dla sytuowania nośników reklamowych na terenie Gdańska czy Sopotu.

Właściciele tablic i urządzeń reklamowych są zobowiązani do ich usunięcia lub dostosowania do obowiązującej uchwały.

Więcej informacji można uzyskać na stronie uchwalakrajobrazowagdanska.pl i na bip.sopot.pl.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24