08.04.2021 15:30 0 NW/gdynia.pl

Gdynia: W maju ruszy sezon na wycieczkowce

Źródło:gdynia.pl

W ciągu roku do Gdyni przypływa około 50-70 wycieczkowców. Wszystko zaczęło się w 2001 roku, gdy w Alei Statków Pasażerskich pojawił się pierwszy statek. Jeśli pandemia nie pokrzyżuje planów, to w maju sezon na wycieczkowce otworzy MSC Splendida, a w październiku zakończy Aidamar.

Statki zazwyczaj cumują przy Nabrzeżu Francuskim. Można je wówczas podziwiać z pirsu przy Kapitanacie Portu lub z tarasu Muzeum Emigracji. Nie są jednak udostępnione do zwiedzania.

Tegoroczny sezon statków pasażerskich w Porcie Gdynia rozpocznie się 5 maja i potrwa do 22 października. Jak podaje serwis informacyjny gdyńskiego urzędu, w sumie wycieczkowce powinny zawinąć do miasta 36 razy.

Wycieczkowce odwiedzające Gdynię to już tradycja. Wpływają do nas różne statki - te duże i mniejsze. To w przyjemny sposób łączy nasze miasto ze statkami pasażerskimi oraz z turystami, którzy w czasie postoju zwiedzają Gdynię. Mamy nadzieję, że pandemia nie pokrzyżuje planów i w tym sezonie znowu będziemy mieli okazję gościć wiele pięknych wycieczkowców, które z pewnością będą cieszyć oko mieszkańców naszego miasta – mówi Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

Najdłuższy wycieczkowiec liczący 333 m zawita do Gdyni 5 maja i 21 września. Jest to statek eco, który stworzony został z najwyższą świadomością ekologiczną. Wyposażony jest w najnowsze systemy gwarantujące oszczędność energii i wody. Został zbudowany w 2009 roku i na swój pokład zabrać może 4 363 pasażerów i około 1370 osób załogi.

Harmonogram statków wycieczkowych, których można spodziewać się w tym roku w Gdyni znajdziemy tutaj. Może on ulec zmianie ze względu na trwającą pandemię i trudną do przewidzenia sytuację epidemiologiczną.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24