07.04.2021 15:30 2 NW/gdynia.pl

W Gdyni sztuka wyszła na ulice

Źródło:gdynia.pl

Chwilowo nie można pójść do kina, galerii czy teatru, ale to nie znaczy, że sztuka musi być poza naszym zasięgiem. W Gdyni sztuka wyszła na ulice i ma się całkiem nieźle. W różnych lokalizacjach miasta pojawiać będą się pracy graficzne lokalnych artystów. Pierwsze efekty są już widoczne.

Plenerowe galerie sztuki bądź online w ciągu ostatniego roku niesłychanie zyskały na popularności. Jest to jeden z niewielu „plusów” pandemii, gdyż w ten sposób sztuka dociera do o wiele szerszego grona odbiorców. W Gdyni obecnie możemy podziwiać prace twórców na słupach ogłoszeniowych, które na moment stały się ścianami niczym z galerii sztuki.

Zniszczone słupy oświetleniowe, na których nie rzadko znaleźć można nieaktualne informacje – w Gdyni powoli to już przeszłość.

Pomysł był prosty - a gdyby tak zaprosić związanych z Gdynią twórców i zaprezentować ich prace graficzne na słupach ogłoszeniowych? Stworzyć bezpieczną galerią sztuki pod chmurką? Od pomysłu przeszli do czynów. Odzew ze strony artystów był niezwykły. Wyszło na to, że nie tylko odbiorcy sztuki są spragnieni jej oglądania, ale twórcy szczególnie tęsknią za kontaktem na żywo. Dla wielu z nich to pierwszy raz, gdy ich prace drukowane są w tak niestandardowym formacie - czytamy na stronie gdyńskiego urzędu.

Prace lokalnych artystów znalazły się już na 26 słupach. Nie tworzą one całości, dotyczą różnej tematyki, choć najczęściej pojawia się ta związana z pandemią.

W projekcie wzięli udział: Marta Frej, Kuba Babczyński, Vera King, Barbara Leszczyńska, PaplaLala (Agnieszka Szczepaniak), Piotr Paluch, Jan Rutka, Mariusz Waras, Jacek Wielebski, Wiktoria Wysocka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24