06.04.2021 15:00 5 NW/KPP w Wejherowie

Dwaj mężczyźni zatrzymani za znęcanie się nad bliskimi

Źródło:KPP w Wejherowie

Sąd zadecydował o areszcie tymczasowym dla 44-latka i 74-latka z powiatu wejherowskiego, którzy stosowali przemoc wobec bliskich. Mężczyznom postawiono zarzuty znęcania się na osobami najbliższymi i kierowania gróźb karalnych. Jeden ze sprawców usłyszał dodatkowo zarzuty dotyczące zniszczenia mienia.

Policjanci w powiecie wejherowskim w minionym tygodniu otrzymali dwa zgłoszenia o przemocy domowej. W pierwszym przypadku 44-letni brat znęcał się nad swoją siostrą, wszczynał awantury, znieważał ją, a dodatkowo groził pozbawieniem życia, zakłócał spoczynek nocny oraz naruszał jej nietykalność cielesną. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące znęcania i kierowania gróźb karanych.

W drugim przypadku 74-latek przez kilka ostatnich lat znęcał się nad swoją żoną zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Oprócz tego w ostatnim czasie groził innym osobom pozbawieniem życia. Zaatakował mężczyznę siekierą i uderzył w dłoń, szarpał się z nim.

Ponadto siekierą stłukł lampy w samochodzie skoda oraz zarysował jego powierzchnię lakierniczą. Podobnie w samochodzie chevrolet stłukł lampy tylne i porysował klosze lamp przednich, a także zarysował powierzchnię lakierniczą wyjaśnia aps. sztab. Anetta Potrykus z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Sprawca został zatrzymany i usłyszał zarzuty dotyczące znęcania, zniszczenia mienia oraz kierowania gróźb karanych.

Zebrany w obu przypadkach materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi wystąpić do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych aresztu. Sąd Rejonowy w Wejherowie przychylił się do wniosków i teraz sprawcy przemocy spędzą najbliższe trzy miesiące w areszcie śledczym.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24