24.03.2021 12:30 0 NW/gdynia.pl

Olga Chajdas wyreżyseruje film w Trójmieście

Źródło:gdynia.pl

Trójmiasto ponownie stanie się tłem dla filmu. W Gdyni w tym tygodniu (23-28 marca) zagości plan zdjęciowy nowego dzieła reżyserki Olgi Chajdas „Stale niestałej”. Sceny kręcone będą także w Gdańsku i Starogardzie Gdańskim. Produkcja opowiadać będzie historię zbuntowanej trójmiejskiej artystki.

Producenci nie ujawniają póki co zbyt wielu szczegółów na temat najnowszego filmu Olgi Chajdas. Nie wiadomo kto wystąpi w produkcji, ale pewne jest, że akcję osadzono w latach 80. ubiegłego wieku, a zdjęcia kręcone będą m.in. w Gdyni i Gdańsku.

Film reżyserki powinien przypaść do gustu przede wszystkim miłośnikom kina ambitnego i z artystycznym zacięciem. Fabuła przedstawia bowiem historię trójmiejskiej artystki opowiedzianą z perspektywy jej życia prywatnego, relacji matka-córka i otaczającej jej PRL-owskiej rzeczywistości.

Jak informują przedstawiciele gdyńskiego ratusza, ze wstępnych informacji wynika, że producenci filmu zamierzają wykorzystać do zdjęć m.in. jeden z barów w Gdyni i gdyńską plażę – najprawdopodobniej te w babich Dołach.

Wciąż aktywne są formularze dla statystów, którzy chcieliby zaangażować się w projekt. Poszukiwani są kobiety i mężczyźni w wieku od 17 lat oraz dzieci w wieku od 8 do 15 lat.

Łącznie na Pomorzu czeka nas osiem dni zdjęciowych, podczas których skorzystamy z pomocy około 250 statystów. Mniej więcej 200 z nich będzie statystować podczas zdjęć w samym Trójmieście. Najbardziej chodziło nam o ludzi bez, nazwijmy to, znamion współczesności: bez sztucznych rzęs, bez widocznych tatuaży, najlepiej z fryzurami nawiązującymi do wcześniejszych lat, bez farbowanych włosów – mówi Julia Zwierzewska, przedstawicielka firmy Studio ABM Trójmiasto.

Na Pomorzu zdjęcia mają być realizowane od 23 do 28 marca.

Olga Chajdas otrzymała m.in. nagrodę Złoty Pazur za film „Nina” na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, wyróżnienie podczas „Special Mentor” podczas ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego za Najlepszy Scenariusz z europy Wschodniej w 2019 roku podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. Projekt filmu został też wyróżniony nagrodą Eurimages Co-production Development Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie w 2019 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24