22.03.2021 12:30 34 NW/SM w Wejherowie

Miał prawie 3 promile alkoholu we krwi, wsiadł na skuter

Źródło: SM w Wejherowie

Blisko trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał mężczyzna, który kierował skuterem po ulicach Wejherowa. Anonimowy świadek zaalarmował straż miejską, że ledwo trzymający się na nogach mężczyzna próbuje odpalić skuter. Strażnicy namierzyli go za pomocą kamer.

Do zdarzenia doszło w sobotę (20 marca) w Wejherowie około godz. 17:50. Anonimowy świadek powiadomił strażników miejskich, że na ulicy Kopernika jakiś mężczyzna próbuje odpalić skuter. Z jego relacji wynikało, że 35-latek ledwo trzymał się na nogach.

Na miejsce wysłano patrol. Za pomocą kamer miejskiego monitoringu dyżurnemu udało się ustalić, że kierujący skuterem jedzie ulicami miasta, pod tunel samochodowy przy ul. Świętego Jana – informuje Zenon Hinca, Komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Źródło: SM w Wejherowie

Do zatrzymania mężczyzny doszło na ul. Rejtana. Jeden z funkcjonariuszy wyskoczył z radiowozu i wyciągnął kluczyk ze stacyjki skutera, uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę. Okazało się, że zatrzymany był pod wpływem alkoholu. W organizmie miał prawie 3 promile alkoholu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości 35-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: SM w Wejherowie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24