22.03.2021 09:35 2 raz/UM Wejherowo

Artyści z Nordy z szansą na Fryderyka

Fot. Alicja Weydmann/UM Wejherowo

Na scenach Pomorza, Polski i nie tylko występują od dekady. Teraz artyści pochodzący m.in. z Kaszubów Północnych mają szansę na zdobycie prestizowej nagrody muzycznej. Zespół Wokalny Art’n’Voices z płytą „Midnight Stories" został nominowany do nagrody Fryderyk 2020 w kategorii: Muzyka Współczesna.

Jak przypominają wejherowscy urzędnicy, Fryderyki to najważniejsze nagrody muzyczne na polskim rynku wręczane od 1994 roku. Na jego zdobycie ma szansę zespół Art’n’Voices, który od ponad 10 lat działa na polskiej scenie muzycznej, a w jego skład wchodzą muzycy od lat związani ze sceną chóralną Trójmiasta i Wejherowa oraz Akademią Muzyczną w Gdańsku. W swoim dorobku posiada dziesięć nagród Grand Prix oraz 4 płyty. Wejherowski samorząd wsparł wydanie nominowanej do Fryderyków płyty „Midnight Stories".

Jest nam niezmiernie miło znaleźć się w najlepszej piątce polskich płyt obok znakomitych muzyków z Katowic (Camerata Silesia), Uniwersytetu Muzycznego im. Fr. Chopina w Warszawie oraz artystów Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu (Lutosławski Quartet) - mówi Anna Rocławska-Musiałczyk z zespołu Art’n’Voices.

Art’n’Voices powstał w 2010 roku. W jego skład wchodzą studenci i absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku, a także osoby od lat związane ze sceną chóralną Trójmiasta i Wejherowa. Oficjalną siedzibą zespołu jest Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

W skład zespołu wchodzą: Małogorzata Priebe, Maria Krueger - soprany, Anna Rocławska-Musiałczyk, Marta Jundziłł - alty, Mateusz Warkusz, Szymon Duraj – tenory oraz Tomasz Chyła, Filip Czajkowski – basy.

Oktet specjalizuje się w wykonywaniu muzyki a’capella. W swoim repertuarze prezentuje muzykę różnych epok - począwszy od renesansu, jednak przeważają w nim kompozycje muzyki współczesnej, których znaczna część została napisana specjalnie dla Zespołu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24