04.03.2021 08:30 2 raz

Poranne akcje strażaków - zderzenie w Szemudzie, ogień w Kębłowie

źródło: TTM

Służby zostały poderwane do akcji przed godziną 7:00 w czwartek (4 marca). Niemal w jednym czasie do wejherowskich strażaków dotarły informacje o zderzeniu, do którego doszło w Szemudzie oraz o pożarze samochodu w Kębłowie.


AKTUALIZACJA, 4 marca, godz. 12:45

— Policjanci podczas badania okoliczności zdarzenia wyjaśnili, że 37-letni kierowca samochodu toyota, jadąc w kierunku miejscowości Kamień, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas drogi i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka samochodem audi, którym kierował 40-latek. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi - poinformowała asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Policjanci ukarali kierowcę toyoty mandatem karnym oraz sześcioma punktami karnymi, a dodatkowo zatrzymali dowody rejestracyjne z obu samochodów.


Pierwsza z porannych, czwartkowych informacji mówiła o zderzeniu dwóch osobówek na ulicy Wejherowskiej w Szemudzie. Jedna osoba miała zostać zakleszczona w rozbitym pojeździe. Na miejsce wysłano wozy bojowe.

Okazało się, że rzeczywiście doszło do zderzenia samochodów osobowych, ale nikomu na szczęście nic się nie stało - poinformował dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie.

źródło: TTM źródło: TTM źródło: TTM

Również przed godziną 7:00 strażacy z wejherowskiej komendy PSP zostali poinformowani o pożarze samochodu na ulicy Wiejskiej w Kębłowie. Tam również wysłano wóz.

Na miejscu okazało się, że nie do pożaru, ale doszło tam do ulatniania się dymu z pojazdu. Podjęto działania zabezpieczające - dodał dyżurny.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24