03.03.2021 09:30 3 raz/OMGGS

Samorządy zgłosiły inwestycje drogowe na blisko 850 milionów złotych

Archiwum

Pojawiła się szansa na modernizację setek kilometrów dróg na terenach gmin zrzeszonych w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot. Wśród zgłoszonych wiosków nie brakuje dużych dotyczących Wejherowa oraz Pierwoszyna.

Blisko 200 kilometrów lokalnych dróg może zostać wyremontowanych i zbudowanych na terenie 23 pomorskich gmin i powiatów w ramach Metropolitalnego Pakietu Drogowego w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

To unikatowy projekt w skali kraju. Wspólna inicjatywa samorządów to szansa na budowę i modernizację dróg w gminach Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, które mają szansę powstać w znacznie krótszym czasie - wyjaśniają przedstawiciele metropolii.

Działania w ramach programu rozpoczęły się w 2019 roku. Obecnie projektem zainteresowane są 23 samorządy OMGGS - miasta: Malbork, Puck, Wejherowo, Rumia, Reda, Gdańsk, Tczew, Gdynia, Sopot, oraz gminy: Gniewino, Kosakowo, Subkowy, Skarszewy, Trąbki Wielkie, Żukowo, Cedry Wielkie, Pelplin, Szemud, Chmielno, Pruszcz Gdański, Kartuzy, Wejherowo oraz powiat pucki.

Samorządy zgłosiły do pakietu łącznie około 100 różnych odcinków dróg. Wśród nich są lokalne drogi gminne, wymagające remontu lub przebudowy, ale są też duże inwestycje, jak np. budowa: bezkolizyjnego powiązania dróg łączących północne i południowe dzielnice Wejherowa, czy też obwodnicy Pierwoszyna w gminie Kosakowo - poinformowali przedstawiciele OMGGS.

Wartość inwestycji zgłoszonych do Metropolitalnego Pakietu Drogowego w formule PPP szacuje się wstępnie na 850 milionów złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24