02.03.2021 14:30 5 WH

Puck będzie miał uchwałę krajobrazową

Źródło: UM w Pucku

Władze Pucka stawiają na ochronę przestrzeni miejskiej przed nadmiarem reklam. Rozpoczęły się prace nad projektem uchwały krajobrazowej. Najprawdopodobniej nowe prawo wejdzie w życie w lipcu 2022 roku.

Parametry urządzeń, wymiary czy materiały z jakich mogą być wykonane afisze reklamowe - te kwestie zostaną uporządkowane przez pucką uchwałę krajobrazową. Jak na razie, radni podjęli uchwałę intencyjną. Pierwszy etap zakłada analizę i potrwa do końca lipca 2021 roku. Następnie urzędnicy zajmą się konkretyzowaniem zapisów i uzgodnieniem ich z organami miasta.

Każdy zainteresowany będzie miał możliwość złożenia uwag i wniosków do tego dokumentu. Mamy nadzieję, że uda się wypracować satysfakcjonujące nas wszystkich rozwiązania. Nie będzie to zmiana z dnia na dzień. W uchwale zostanie uwzględniony okres przejściowy, kiedy mieszkańcy będą mogli dostosować swoje nośniki reklamowe i ogrodzenia do tych zapisów zaproponowanych w uchwale – tłumaczy Natalia Kanka, podinspektor ds. planowania przestrzennego w puckim Urzędzie Miasta.

Uchwała krajobrazowa ustali zasady i warunki sytuowania tablic i innych urządzeń reklamowych, a także obiektów małej architektury – ławki, śmietniki, fontanny i ogrodzenia posesji. Główny cel to walka z reklamami i ochrona miasta przed nadmiarem afiszy reklamowych. Nowe prawo ma wejść w życie najprawdopodobniej pod koniec lipca 2022 roku.

To będzie główny punkt, nad którym będziemy się najbardziej skupiać i wprowadzać najwięcej zmian. Będziemy stwarzać w różnych miejscach miasta różne warunki dla sytuowania tych reklam. Dla przedsiębiorcy będzie się to wiązało z wymianą lub zdjęciem szyldu reklamowego - dodaje Natalia Kanka.

Źródło: UM w Pucku


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24