01.03.2021 17:30 0 NW/gdynia.pl

Światowy turniej tenisa odbędzie się w Gdyni

Źródło:gdynia.pl

Jeśli pandemia nie pokrzyżuje kolejnych planów, to w dniach 17-25 lipca bieżącego roku w Gdyni odbędzie się turniej tenisowy WTA 250. Jak informuje gdyński magistrat, impreza zagości w Polsce na dłużej i będzie największym tego typu turniejem rozgrywanym w naszym kraju. Niewykluczone także, że w turnieju wystąpi Iga Świątek, najlepsza polska tenisistka i zwyciężczyni French Open 2002 w grze pojedynczej.

Po ponad dziesięcioletniej przerwie na polskie Wybrzeże wraca WTA, czyli Women’s Tennis Association. Wysoka ranga imprezy oznacza możliwość udziału najlepszych zawodniczek, w tym także tych z TOP 10 światowego rankingu WTA. Pula nagród w turnieju w 2021 roku wyniesie 235 tysięcy dolarów.

Pragniemy stworzyć wydarzenie, które stanie się silną marką w świecie sportu i przyciągnie do Polski gwiazdy tenisa. Zważywszy na globalny zasięg dyscypliny mam nadzieję, że turniej w Gdyni będzie też świetną promocją naszego kraju zagranicą – mówi Tomasz Świątek, prezes zarządu Tennis Consulting.

Turniej, jak podaje gdyński urząd miasta, odbędzie się na kortach Klubu tenisowego Arka, który w przeszłości gościł już mecze polskich drużyn w międzynarodowych rozgrywkach Davis Cup i Fed Cup. – Historia imprez tenisowych w naszym mieście ma piękną tradycję. Czas dopisać do niej kolejny rozdział. Dzięki Idze Świątek kibice na całym świecie przypomnieli sobie o sile polskiego tenisa - w Gdyni postaramy się dorównać poziomem organizacji. Jestem przekonany, że wydarzenie to będzie stało na najwyższym poziomie pod każdym względem – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Cieszymy się z powrotu cyklu WTA Tour do Polski i jestem przekonany, że WTA 250 w Gdyni będzie wydarzeniem na światowym poziomie. Polska ma bogate tenisowe tradycje i wspaniałe zawodniczki z cyklu WTA od Agnieszki Radwańskiej po wschodzącą gwiazdę Igę Świątek. Jesteśmy pewni, że turniej odniesie wielki sukces w połączeniu ze wsparciem wspaniałych, polskich kibiców – mówi Steve Simon, przewodniczący i dyrektor generalny WTA.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24