25.02.2021 08:30 54 raz/UM Wejherowo

Nowy łącznik i zagospodarowane podwórka - trwa rewitalizacja Wejherowa

źródło: UM Wejherowo

W Wejherowie powstanie łącznik ulic 12 Marca-Reformatów wraz z zagospodarowaniem podwórek - poinformował miejscowy magistrat. Ma to wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa i wygody mieszkańców tej części miasta.

Nowa inwestycja drogowa powstanie tym roku w Śródmieściu Wejherowa. Z informacji miejscowego ratusza wynika, że na realizację projektu „Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa” władze miasta pozyskały dofinansowanie unijne. Będzie to połączenie drogowe łączące ul. 12 Marca z ul. Reformatów wraz z zagospodarowaniem podwórek.

Dotychczas mieszkańcy tego kwartału ulic wjeżdżali do swoich posesji z deptaku, z ul. 12 Marca bardzo wąskim przesmykiem pomiędzy kamienicami, co jest rozwiązaniem uciążliwym i niebezpiecznym. Po wykonaniu tej inwestycji będą mieli dogodny dojazd z drugiej strony, z ul. Reformatów, jak również dogodne dojście do miasta z dwóch stron. Będzie to spokojny ciąg pieszo-jezdny z miejscami postojowymi - wyjaśnia zastępca prezydenta miasta Beata Rutkiewicz.

Wejherowscy urzędnicy podają, że zakres inwestycji obejmuje budowę ulicy o długości ok. 130 metrów i szerokości nawierzchni 5,5 metra z miejscami postojowymi wraz z odwodnieniem, oświetleniem, kanalizacją. Zostanie nasadzona zieleń, w tym lipy greenspire, ozdobne krzewy, trawy i byliny. Planowany termin odbioru przewidywany jest na koniec 2021 roku. Koszt realizacji wyniesie ponad 1,2 mln złotych. Projekt ten objęty jest dofinansowaniem unijnym.

Ta inwestycja nie powinna być obecnie zbyt uciążliwa dla mieszkańców, gdyż przebicie będzie wykonywane w miejscu, z którego obecnie nikt nie korzysta. Trochę uciążliwości może pojawić się później przy pracach związanych z zagospodarowaniem podwórka i miejsc postojowych – dodaje Rutkiewicz.

I podkreśla, iż jest to pierwszy etap dużego projektu, który w kolejnym etapie będzie obejmował przebudowę parkingu przy ul. Reformatów oraz budowę ronda w ciągu tej ulicy. Rondo umożliwi dojazd do nowo powstałego sądu rejonowego i dojazd na parking przy ul. Reformatów od strony urzędu miejskiego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24