23.02.2021 17:30 0 WH/UM w Wejherowie

Zrób zdjęcie i pokaż błękitno - zieloną infrastrukturę Nordy

Zdjęcie ilustracyjne, źródło:pixabay.com

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mają okazję wykazać się w konkursie fotograficznym „Błękitno – zielona infrastruktura w moim mieście”. Celem wydarzenia jest kształtowanie szacunku do przyrody i nauka ekologii wśród najmłodszych.

Ogrody deszczowe, parki kieszonkowe, łąki kwietne czy stawy – wszystko to można ciekawie przedstawić na zdjęciach i pokazać piękno otaczającej nas przyrody.

Elementy błękitno-zielonej infrastruktury często pełnią wiele funkcji jednocześnie, np. wspomagają małą retencję, czyli pochłaniają wodę z opadów, nawilżają powietrze, oczyszczają wodę, zmniejszają efekt miejskiej wyspy ciepła. Jest to szczególnie istotne w kontekście łagodzenia i adaptacji do zmian klimatu w miastach, w tym jakości naszego życia i ochrony zdrowia – czytamy w regulaminie konkursu.

Wydarzenie skierowane jest do uczniów klas 4 – 8 szkół podstawowych oraz szkół podstawowych. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni – sprzętem sportowo–rekreacyjnym, książkami lub mapami. Jury będzie brało pod uwagę treść spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość, oryginalność ujęcia tematu, wyjątkowość nadesłanych fotografii, a także zgodność z tematem konkursu. Uczestnicy zabawy mają czas na nadesłanie prac do 30 kwietnia.

Regulamin konkursu fotograficznego „Błękitno – zielona infrastruktura w moim mieście” znajduje się tutaj. Organizatorem jest Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24