23.02.2021 08:13 0 raz

Trefl bez punktów w Suwałkach

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Wielkimi krokami zbliża się koniec fazy zasadniczej w PlusLidze. Reprezentant Pomorza na najwyższym szczeblu rozgrywkowym męskich siatkarskich zmagań w Polsce – Trefl Gdańsk – w przedostatniej kolejce przegrał z Ślepsk Malow Suwałki 1:3.

Każdego seta lepiej zaczynali gospodarze. Ślepsk Malow Suwałki odskakiwał na kilka punktów. Goście z Gdańska wprawdzie gonili wynik, ale w obu pierwszy częściach meczu Trefl musiał uznać wyższość gospodarzy przegrywając 21:25 i 24:26. Gdańszczanie nadzieję w serca wlali w trzeciej odsłonie, gdy znowu gonili (23:23 z 14:18), ale tym razem przegonili, rozstrzygając ostatnie dwie piłki na swoją korzyść po skutecznym ataku Urbanowicza i błędzie gospodarzy. Trzeci set Trefl wygrał 25:23.

Niestety, w czwartej partii pogoń gdańszczan była zbyt krótka, by mogli doprowadzić do tie-breaka. Ostatecznie Ślepsk wygrał 25:18, a cały mecz 3:1. Gdańszczanom do zakończenia fazy zasadniczej pozostało jeszcze jedno spotkanie: 7 marca (niedziela) w Ergo Arenie z Aluron CMC Wartę Zawiercie. Utrzymać trzecie miejsce przed play off będzie bardzo trudno. Trzeba wygrać ostatni mecz i czekać na wyniki innych drużyn.

Ślepsk Malow Suwałki – Trefl Gdańsk 3:1 (25:21, 26:24, 23:25, 25:18)

Ślepsk Malow: Rousseaux 19, Bołądź 13, Waliński 12, Takvam 9, Sapiński 9, Tuaniga 2, Czunkiewicz (libero) oraz Szwaradzki, Rudzewicz, Rohnka, Filipowicz (libero)

Trefl: Lipiński 21, Sasak 18, Crer 10, Urbanowicz 8, Janusz 3, Reichert 2, Olenderek (libero) oraz Kozub 1, Pietruczuk, Janikowski 4