23.02.2021 15:31 1 WH/Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej

Rozmowy o lokalnej literaturze 'bez ogródek'

Źródło: YouTube/Muzeum Wejherowo

„Literacki ogródek, czyli literatura bez ogródek” to nowy projekt realizowany przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Podcast przybliża słuchaczom lokalne pozycje książkowe, które pojawiły się w ostatnim czasie. W mediach społecznościowych zostały opublikowane dwa pierwsze odcinki.

Pierwsza część „Literackiego ogródka” to rozmowa Henryka Połchowskiego, Bogny Zubrzyckiej oraz Dariusza Majkowskiego na temat książki „Wrzask”. Najnowsza publikacja Połchowskiego była inspirowana historią przodków seniorki. Więcej na ten temat lektury można przeczytać w naszym artykule.

Źródło: YouTube/Muzeum Wejherowo

Natomiast w drugim odcinku wspominano ubiegłoroczny Konkurs Literacki im. Mieczysława Stryjewskiego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lęborku. Sukcesy osiągnęli kaszubscy twórcy m.in. Adela Kuik-Kalinowska, Mateusz Klebba i Krystyna Lewna. Grand Prix otrzymała Daria Kaszubowska za tekst napisany częściowo w języku kaszubskim. O wyróżnionych pracach konkursowych rozmawiali w języku kaszubskim Roman Drzeżdżon, Tomasz Fopke, Krystyna Lewna i Dariusz Majkowski.

Źródło: YouTube/Muzeum Wejherowo

Podcast „Literacki ogródek, czyli literatura bez ogródek” stworzony jest przez wejherowskie muzeum. Mieszkańcy Kaszub mogą poznać nowości czytelnicze czy wiadomości ze świata lokalnej literatury. Materiały filmowe znajdują się na kanale YouTube placówki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24