18.02.2021 13:30 21 NW/UM w Wejherowie

Portowcy przekazali komputery rodzinom wielodzietnym z Wejherowa

Źródło:UM w Wejherowie

W ramach kampanii #dzielmysiedobrem Port Gdynia przekazał komputery dla trzech rodzin wielodzietnych z Wejherowa. Wręczenie komputerów odbyło się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dzięki podarowanemu sprzętowi kolejne dzieci będą mogły bez problemu uczestniczyć w lekcjach online.

Pandemia i związana z nią nauka zdalna przysporzyła problemów wielu rodzinom – nie tylko w powiecie wejherowskim, ale w całej Polsce. Główną przeszkodą w nauczaniu wciąż jest brak sprzętu, za pomocą którego mogłyby się łączyć z nauczycielami i uczestniczyć w lekcjach.

W ten sposób pogłębia się m.in. wykluczenie osób pochodzących z biedniejszych rodzin lub wielodzietnych, w których często na np. czwórkę dzieci przypada jeden komputer.

Mam czwórkę dzieci w wieku 15 lat, 13, 9 i 3,5 roku - mówi pani Agnieszka z Wejherowa. - Do tej pory mieliśmy jeden komputer, teraz z tego komputera będzie korzystała córka. Bardzo się cieszę.

Zapotrzebowanie jest duże, wybraliśmy trzy wielodzietne rodziny, dla których ten sprzęt jest naprawdę potrzebny – mówi Anna Kosmalska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie. - Mam taką cichą nadzieję, że ta współpraca się rozszerzy i będziemy mogli obdarować więcej potrzebujących rodzin.

Jak podkreślił Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, miasto przekazało dla szkół 105 laptopów.

Sprzęt trafił do najbardziej potrzebujących uczniów z naszego miasta, w tym uczniów z rodzin wielodzietnych, w sytuacji konieczności prowadzenia przez szkoły nauczania zdalnego. Życzę sobie, aby takich akcji było więcej - stwierdził.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24