26.01.2021 18:30 0 NW/rumia.eu

Lekkoatleci z Rumi odnieśli sukces w Toruniu

Źródło:rumia.eu

W Weekend (23-24 stycznia) grupa rumskich lekkoatletów uczestniczyła Ogólnopolskich Zawodach Lekkoatletycznych w Toruniu. Sportowcy powrócili do Rumi z medalami.

W sobotę (24 stycznia) dziewczęta osiągnęły wspaniałe wyniki. Czterem z nich udało się nawet pobić swoje życiowe rekordy. Na Halowych Mistrzostwach Okręgu U18 i U20 Daria Domżalska zdobyła złoty medal w biegu na 600 metrów, Magdalena Białek brązowy w biegu na 1000 metrów, a Sara Urbaniak zajęła czwarte, wysokie miejsce.

W niedzielę (25 stycznia) zawodnicy Rumskiego Klubu sportowego rozpoczęli udział w zawodach od konkurencji technicznej. W pchnięciu kulą dziewiąte miejsce zajął Jan Ławrukajtis. Jak czytamy na stronie rumskiego urzędu miasta, kolejną dyscypliną były biegi na 300 metrów, gdzie w kategorii U16 wystartowało trzech rumian. Jako pierwsza pobiegła Zuzanna Pranga, która uzyskała czas 49,95 s.

Konkurencja była duża, lecz udało mi się przebiec dystans 300 metrów w poniżej 50 sekund, co było moim marzeniem – przyznaje zawodniczka.

Po Zuzannie swój start miał Antoni Gowiński, który zajął pierwsze miejsce z wynikiem 38,41 s. Na odcinku 300 metrów wystartował także Maksymilian Wałdowski, który uplasował się z czasem 43,02 s na dziesiątej pozycji.

W biegu na 200 metrów w kategorii U14 wystartowała Magdalena Maj, która pokonała linię mety, gdy zegar wskazywał 29,12 s. Zawodniczka poprawiła swój życiowy rekord i tym samym uplasowała się na czwartym miejscu w rankingu.

Cieszę się, że tu w Toruniu pobiłam swój rekord życiowy, tak niewiele zabrakło mi do podium – powiedziała po biegu.

Olga Robaszkiewicz pobiegła na 600 metrów w kategorii U14 i uzyskała czas 1:44’88, co dało jej czwarte miejsce w rankingu. Swój pierwszy start w kategorii U16 zaliczyła Martyna Zielińska z czasem 2:01’21. Z tym dystansem zmierzył się również Paweł Kołajowicz (1:51’58).