25.01.2021 10:18 3 WH/TTM

Redzki skatepark przejdzie metamorfozę

Fot. Marek Trybański/ TTM

Na 2021 rok w Redzie zaplanowano inwestycje związane z rekreacją. Skatepark przy parku miejskim zostanie zmodernizowany. Wszystko po to, aby został dostosowany do nowych trendów, m.in. do jazdy na hulajnogach i BMX-ach.

W ciągu 12 miesięcy w Redzie zostanie rozbudowana Szkoła Podstawowa nr 5 i wybudowany oddział szkolno-przedszkolny przy Szkole Podstawowej. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule.

Oprócz przedsięwzięć oświatowych, zaplanowano inwestycje związane z rekreacją. W 2021 roku ma zostać zmodernizowany skatepark. Zostanie przebudowana nawierzchnia – zamiast kostki brukowej, pojawi się gładka powierzchnia wykonana z betonu. Zostaną zamontowane także nowe przeszkody, które będą dostosowane do jazdy na hulajnogach i BMX-ach.

Dziesięć lat temu, kiedy budowaliśmy obiekt, to były tylko deskorolki. A teraz skatepark to są deskorolki, hulajnogi i BMX-y. Trochę rozszerzył się ten zakres – zwraca uwagę Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.

Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM

Redzki ratusz zapowiada konsultacje z młodymi mieszkańcami – szczególnie z użytkownikami skateparku – w sprawie modernizacji obiektu. Koszt inwestycji to 150 tys. złotych.

Na tamten czas był to jeden z najlepszych obiektów w aglomeracji trójmiejskiej. Istnieje możliwość, aby powiększyć skatepark, bo mamy przestrzeń przy parku miejskim. Zobaczymy, jak to będzie na etapie koncepcji– dodaje burmistrz.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24