21.01.2021 18:10 5 WH

Rozbudowa i remont wejherowskiego PZKS-u już wkrótce

Źródło:PZKS

Powiat wejherowski planuje realizację jednej z największych inwestycji – rozbudowę Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Wejherowie. Koszt przedsięwzięcia ma wynieść około 9 milionów złotych. Początek prac remontowych uzależniony jest od uzyskania dofinansowania na ten cel.

Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego w Wejherowie mieści się w budynku, który został wybudowany w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Po blisko 40 latach użytkowania, miejsce to wymaga odnowy.

Starostwo powiatu wejherowskiego planuje w najbliższym czasie przebudowę oraz rozbudowę ośrodka. Prace przebiegałyby etapowo. Wszystko to zależne jest od dofinansowania, które ma się udać uzyskać w nadchodzącym czasie.

Został złożony wniosek o uzyskanie środków z Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale decyzja ostateczna będzie podjęta po uzyskaniu środków, bo to bardzo kosztowna inwestycja. Jeżeli będzie opinia pozytywna i uzyskamy dofinansowanie, to na pewno do tej realizacji przystąpimy od razu. Jestem z natury optymistką, dlatego wszędzie aplikuję o środki, gdzie tylko można, aby je otrzymać – wyjaśnia Gabriela Lisius, starosta powiatu wejherowskiego.

Projekt zakłada najpierw rozbudowę ośrodka o dodatkowe piętro, a następnie jego remont i termomodernizację. Powstałyby nowe sale dydaktyczne czy rehabilitacyjne. Koszt inwestycji to ponad 9 mln złotych.

W planach mamy zamiar dobudować pomieszczenia, które będą służyły przede wszystkim usprawnieniu funkcjonalnemu. Tam będą odbywać się zajęcia gimnastyki korekcyjnej i fitnessu. Cały parter dobudowanego budynku będzie przeznaczony na aktywność fizyczną. Natomiast pierwsze piętro tego budynku będzie przeznaczone dla uczniów z autyzmem. Będą to mniejsze sale - mniejsze pomieszczenia ze specjalnymi salami wyciszeń – wymienia Małgorzata Woźniak, dyrektor PZKS-u w Wejherowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24