18.01.2021 10:30 2 NW/MOSG

Amfetamina, ecstasy... - w mieszkaniu miał narkotyki warte ponad 70 tysięcy

Źródło:MOSG

Straż Graniczna zatrzymała 34-latka do kontroli drogowej. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany, a w jego mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili narkotyki o wartości ponad 71 tysięcy złotych.

Strażnicy z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku oraz policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę citroena. Ustalono, że 34-latek był poszukiwany przez sąd za przestępstwa narkotykowe.

Funkcjonariusze podejrzewali, że gdańszczanin może przechowywać narkotyki, dlatego przeszukali również miejsce jego zamieszkania. Tam w kilku torbach i słoikach znaleźli susz roślinny, biały proszek i kryształki – czytamy w komunikacie Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Źródło:MOSG

W poszukiwaniach strażnikom pomagał pies do wykrywania narkotyków.

Biegły ustalił, że znalezione substancje to ponad kilogram marihuany, amfetamina i ecstasy – wszystko warte ponad 71 tysięcy złotych.

Mężczyzna decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia. Postępowanie w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku pod nadzorem prokuratury Rejonowej Gdańsk – Wrzeszcz.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24