15.01.2021 18:00 0 NW/Port Lotniczy w Gdańsku

Polska Akademia Nauk ze wsparciem Portu Lotniczego Gdańsk

Źródło:Port Lotniczy w Gdańsku

Dzięki wsparciu gdańskiego portu lotniczego możliwa będzie modernizacja budynku Biblioteki Gdańskiej Polskiej Akademii Nauk. Placówka obchodzi w tym roku jubileusz 425-lecia istnienia. Prace remontowe mają rozpocząć się jeszcze w 2021 roku.

Zbiory biblioteki są unikatowym źródłem wiedzy na temat Gdańska od czasów najdawniejszych po współczesność. Kolekcja liczy kilkanaście tysięcy rękopisów, w tym prawie 400 średniowiecznych, które pochodzą głównie z gdańskich bibliotek kościelnych i klasztornych.

Dzięki wsparciu finansowemu przeprowadzimy modernizację parteru historycznego budynku przy ul. Wałowej 15. Bardzo się cieszymy i wierzymy, że przekazane przez sponsora środki pozwolą na podniesienie walorów edukacyjno-popularyzatorskich i estetycznych tego miejsca – czytamy na stronie gdańskiego lotniska.

Nasza firma zdecydowała się sponsorować bibliotekę, bo zależy nam na budowaniu wizerunku Mecenasa Kultury na Pomorzu. Rok jubileuszowy i jego promocja będą do tego dobrą okazją. Placówka przez wieki służyła Gdańskowi i jego mieszkańcom i mamy nadzieje, że będzie to czyniła nadal w dobrej i nowoczesnej formie – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

W 2021 roku planowany jest remont parteru wraz ze strefą wejściową w historycznym budynku biblioteki. Obiekt pochodzi z 1905 roku. W planach jest uzyskanie nowoczesnej przestrzeni informacyjno-edukacyjnej z wykorzystaniem multimediów.

Źródło:Port Lotniczy w Gdańsku

Biblioteka Gdańska Polskiej Akademii Nauk ma bardzo cenną i jedną z najbogatszych w Polsce kolekcję druków z okresu od XV do XVIII wieku. Posiada także dziesiątki tysięcy rycin, rysunków, ekslibrisów, fotografii, numizmatów, albumów, płyt graficznych i obrazów malarskich.

Modernizacja zostanie sfinansowana ze środków sponsorskich Portu lotniczego Gdańsk i z Nagrody Księżniczki Asturii, przekazanej decyzją prezydenta Gdańska.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24