15.01.2021 14:00 8 NW/KWP w Gdańsku

Kryminalni zlikwidowali nielegalną plantację marihuany

Źródło:KWP w Gdańsku

Dwaj mężczyźni zostali złapani przez policjantów z gdańskiej komendy wojewódzkiej i mundurowych z Pucka. W domku letniskowym i na terenie posesji znaleźli uprawę konopi indyjskich i dużą ilość suszu roślinnego. Grozi im kara od 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Gdańsku we współpracy z kryminalnymi z Pucka weszli na teren jednej z posesji, gdzie według uzyskanych informacji prowadzona miała być nielegalna plantacja konopi indyjskich.

Na miejscu służby zabezpieczyły 503 krzaki konopi indyjskich oraz 126 gramów suszu roślinnego. Jak czytamy w komunikacie policji, narkotyki były uprawiane w przystosowanych do tego pomieszczeniach, wyposażonych w lampy grzewcze i system wentylacji.

Podczas przeszukania kryminalni zabezpieczyli sprzęt służący do uprawy niedozwolonych roślin. Ujawnione środki zostały zabezpieczone do sprawy i zostały przekazane do dalszych badań – czytamy.

Jeden z mężczyzn – mieszkaniec powiatu puckiego, złożył wyjaśnienia i usłyszał zarzuty. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Źródło:KWP w Gdańsku Źródło:KWP w Gdańsku Źródło:KWP w Gdańsku


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24