15.01.2021 13:03 0 NW/gdynia.pl

Wybieg dla psów powstanie w kolejnej gdyńskiej dzielnicy

Źródło:gdynia.pl

W ramach budżetu obywatelskiego na działce gminnej na Małym Kacku powstanie wybieg dla psów. Będzie to kolejna przestrzeń zaprojektowana z myślą o czworonogach. Zarząd Dróg i Zieleni analizuje już oferty na budowę wybiegu.

Potencjał w działce leśnej pomiędzy torami PKM a ul. Halicką zauważyła Halina Pałgan, która przygotowała projekt zagospodarowania tego terenu. Jej inicjatywa zakłada, że pustą przestrzeń zastąpi wybieg dla psów. Teren wyposażony będzie w małą architekturę oraz specjalne urządzenia do zabawy i treningów sprawnościowych.

Cieszę się, że w Gdyni powstanie kolejna plenerowa atrakcja dla naszych czworonożnych pupili. Nowocześnie zaprojektowany wybieg dla psów będzie z pewnością ważnym punktem spacerów mieszkańców Małego Kacka. To też kolejna dzielnicowa inwestycja, którą zrealizujemy zgodnie z naszymi Standardami Dostępności. Otrzymaliśmy 3 oferty na wykonanie tego zadania, z czego dwie z nich mieszczą się w założonym przez nas budżecie – informuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. Rozwoju.

Chęć podjęcia się budowy wybiegu dla psów zadeklarowały trzy firmy:

  • Hydro - Mag z Chmielna – 142 000, 01 zł

  • FB- Jelcz z Chwaszczyna – 198 148, 87 zł

  • Green Poland z Gniewowa – 127 920, 00 zł

Wszystkie deklarują, że prace zakończą w ciągu 120 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy. Zaproponowały także 49-miesięczny okres gwarancji i rękojmi. Jak podaje gdyński magistrat, Zarząd Dróg i Zieleni zaplanował wykonanie tej inwestycji w kwocie 181 349, 16 zł.

Ten dzielnicowy projekt zdobył rekordowe poparcie w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego. Dzięki głosom mieszkańców Mały Kack będzie dysponował nową, dobrze zagospodarowaną przestrzenią. Jestem przekonany, że wybieg szybko zyska popularność wśród właścicieli psów i ich pupili. Będzie to również atrakcyjny teren dla czworonożnych podopiecznych pobliskiego schroniska Ciapkowo – podkreśla Sebastian Jędrzejewski, radny Gdyni.

W projekcie mieszczą się trzy furtki wejściowe – od przejścia pieszego przez ul. Halicką, od strony ścieżki biegnącej wzdłuż torów, w kierunku „Ciapkowa” oraz od ścieżki biegnącej wzdłuż ul. Olkuskiej. Miejsce zostanie wyposażone w urządzenia agility dla psów w postaci murka z tunelem i pochylni dwuspadowej z tunelem. Wybieg zyska wiatę ze świerku skandynawskiego i elementy małej architektury – ławki czy kosze na odpady.

Urządzenia będą wykonane z bezpiecznych i trwałych materiałów zabezpieczonych przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Projekt zakłada także ułożenie różnorodnych nawierzchni: z kostki betonowej, żwirowej. Jednak zgodnie z zaleceniami Wydziału Ogrodnika Miasta wszelkie prace mają być prowadzone w sposób ograniczający do minimum ingerencję w runo leśne i istniejąca ściółka pozostanie. Jedynie z uwagi na potrzeby osób z niepełnosprawnościami strefa wejściowa od ul. Halickiej zyska utwardzenie w postaci nawierzchni żwirowej – czytamy na stronie gdyńskiego ratusza.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24