15.01.2021 07:08 0 raz

Chorwat wzmocnił kadrę Asseco

źródło: FB/Arka Gdynia

31-letni chorwacki obwodowy Karlo Vragović podpisał kontrakt z Asseco Arką. - To pierwszy obcokrajowiec w naszym zespole – informuje gdyński klub grający na parkietach Energi Basket Ligi.

Karlo Vragović mierzy 191 cm wzrostu i może występować zarówno w roli rozgrywającego, jak i rzucającego obrońcy. Karierę rozpoczynał w ekipie KK Dubrawa Furnir. W kolejnych sezonach reprezentował kluby chorwackie - Cibonę Zagrzeb, w której rozegrał 10 meczów w elitarnej Eurolidze i KK Zadar - oraz bośniacki Široki Brijeg. Kolejne lata spędził w ówczesnej Macedonii, w Feni Industries.

Od sezonu 2016/17 do 2018/19 Vragović po raz pierwszy w karierze przeniósł się poza Bałkany, grając w tureckim Bursasporze. Latem 2019 r. podpisał kontrakt w stolicy Rumunii, przywdziewając barwy Steauy Bukareszt. Natomiast bieżące rozgrywki rozpoczął ponownie w Macedonii, tym razem w drużynie Rabotnicki Skopje. Rozegrał 5 spotkań, w których notował średnio 9.6 pkt i 3 asysty przy świetnej, 47-procentowej skuteczności z gry.

Mocną stroną naszego nowego nabytku są rzuty z dystansu, w całej profesjonalnej karierze Karlo trafił aż 40 procent oddanych "trójek". Na podtrzymanie dobrej dyspozycji rzutowej liczymy także w Asseco Arce – czytamy w komunikacie gdyńskiego klubu.

Najbliższy ligowy mecz Asseco rozegrani w niedzielę, 17 stycznia. Na wyjeździe Arka zmierzy się z King Szczecin.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24