14.01.2021 17:30 74 WH/TTM

Piotr Bruc – kolejny kandydat na wójta gminy Wejherowo

Fot. Marek Trybański/ TTM

W czwartek (14 stycznia) podczas brefingu prasowego przed Urzędem Gminy Wejherowo poznaliśmy kolejnego kandydata na wójta. Piotr Bruc ma 52 lata i na co dzień mieszka w gminie Luzino. Przez wiele lat pracował w Wydziale Dochodzeniowo – Śledczym w KPP w Wejherowie, następnie jako komendant w Redzie, a potem w gminie Gniewino.

Mieszkańcy gminy Wejherowo wybiorą nowego włodarza już 21 lutego. W poniedziałek (11 stycznia) zakończyła się rejestracja komitetów wyborczych wyborców, które następnie zgłoszą kandydatów na to stanowisko. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Kilka dni temu poznaliśmy już pierwszych chętnych do objęcia stanowiska wójta gminy Wejherowo - Krzysztof Seroczyński, Przemysław Kiedrowski, Marek Klass. Więcej na temat kandydatów można przeczytać tutaj

KWW Piotra Sławomira Bruca przedstawili swojego kandydata podczas brefingu prasowego w czwartek (14 stycznia).

Fot. Marek Trybański/ TTM

Piotr Bruc ma 52 lata i mieszka w gminie Luzino. Przez wiele lat pracował w policji. Swoją karierę rozpoczął w Wydziale Dochodzeniowo – Śledczym w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie, a następnie objął stanowisko naczelnika Wydziału Prefencji, a potem – Wydziału Ruchu Drogowego. Był także komendantem policji w Redzie oraz w gminie Gniewino.

Policja to duży aparat administracyjny. Dowodziłem oddziałami nieetatowymi policji, czyli zabezpieczałem imprezy masowe, mając pod sobą nawet 300 osób. To bardzo duże przedsięwzięcia. Mogę przenieść to doświadczenie na stanowisko wójta – spostrzeżenia, rozmowy z ludźmi, poczucie odpowiedzialności. Ważne jest, aby nie traktować tego jako praca. Trzeba poczuć, to co się robi. Służba to jest odpowiedzialność – tłumaczy Piotr Bruc.

Mężczyzna przekonuje, że zna potrzeby mieszkańców z gminy Wejherowo. Podczas swojej pracy jako wójt, chciałby skupić się nad sprawnym działaniem i organizacją urzędu oraz inwestycjami.

Chciałbym zacząć swoją pracę od organizacji tego urzędu. To, że nie jestem mieszkańcem tej gminy, nie zmienia faktu, ze lubię pracę z ludźmi. Wszelkie problemy, które dotyczą mieszkańców zapewne wyjdą w trakcie pełnienia urzędu. Zapoznam się z tym wszystkim. Zbuduję solidy aparat, który pozwoli ukończyć bądź nowe inwestycje rozpocząć. Trzeba zobaczyć, co boli gminę od środka i rozmawiać z ludźmi. Społeczność lokalna wie jakie są problemy. Przede wszystkim skończyć to, co zostało rozpoczęte. Mogę zbudować podstawy, a jeśli uda się zbudować dobre podstawy to nie ma później żadnego problemu. Później dobrzy ludzie są na odpowiednich stanowiskach i wtedy wszystko dobrze funkcjonuje. Podstawą jest dobry aparat administracyjny – dodaje Bruc.

Kandydat skomentował także swoją przynależność do Ruchu Narodowego i Konfederacji.

Społeczeństwo jest złożone, a ludzie należą do różnych organizacji, które mają różne programy i idee. Jestem konserwatystą i mam swoje zasady. Nie mogę tego łączyć ze swoim ugrupowaniem, ponieważ muszę zrozumieć każdego. Nie idę tu z aparatu partyjnego, a idę jako człowiek i to jest przede wszystkim ważne – szacunek dla każdego obywatela, bo każdy jest równy – zwraca uwagę Piotr Bruc.

Główne punkty jego programu wyborczego to:

  • Organizacja pracy urzędników gminy w myśl zasady - efektywna gmina dla mieszkańców

  • Regularne spotkania z mieszkańcami każdego sołectwa

  • Podwyższenie szeroko rozumianego bezpieczeństwa publicznego w oparciu o współpracę z mieszkańcami i jednostkami samorządowymi


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24