06.09.2011 08:49 0

Reda: Turniej Piłki Nożnej dla dzieci

Zakończyła się Wakacyjna Liga Piłki Nożnej dla rocznika 1998 i młodsi. Przez dwa miesiące w każdy poniedziałek młodzi piłkarze dzielnie walczyli o punkty do klasyfikacji generalnej.

Ostatni turniej trzymał w napięciu do ostatniego spotkania. Szansę na wygranie całego cyklu miały teoretycznie 4 drużyny. Równie wyrównana walka trwała w klasyfikacji strzelców. Kamila Lewandowskiego z ekipy Łysoli cały czas próbował dogonić w ilości strzelonych bramek Bartosz Miotk z Santosu.

Ostatni turniej był popisem ekipy FC Ciasto. Drużyna wzmocniona Bartoszem Święckim oraz Piotrem Miotk, co prawda przegrała z Santosem, ale w następnych dwóch spotkaniach nie dała już szans Łysolom oraz Dream Team. Drugą lokatę zajęła drużyna Santosu z dorobkiem 5pkt. Trzecie miejsce przypadło dla Łysoli, natomiast czwartą lokatę zajęli zawodnicy Dream Team.

W klasyfikacji strzelców liderem z dorobkiem 30 bramek został Kamil Lewandowski z drużyny Łysoli. Statuetka najlepszego zawodnika powędrowała do Bartosza Miotk z Santosu, natomiast najlepszym bramkarzem został Maciej Kostecki z Łysoli.

Po podliczeniu punktów klasyfikacji generalnej okazało się, że różnice pomiędzy poszczególnymi zespołami są minimalne. W konsekwencji czwartą lokatę z dorobkiem 15pkt zajęła ekipa Piotra Grabowskiego Dream Team, trzecie miejsce zajęła drużyna Santosu 16pkt. Druga lokata powędrowała do FC Ciasto, natomiast liderem oraz zwycięzcom całej edycji zostali piłkarze Łysoli - 18pkt!

MOKSiR Reda jako organizator zawodów przygotował dla uczestników pamiątkowe medale oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego, które wręczał Dyrektor MOKSiR Jerzy Conradi.