13.01.2021 15:10 3 NW/KPP w Wejherowie

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - wejherowska policja podsumowała 2020 rok

Fot. policja.pl/archiwum

Policjanci z wejherowskiej komendy podsumowali, jakie zagrożenia w 2020 roku najczęściej zgłaszali mieszkańcy powiatu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W większości zgłoszenia dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości i nieprawidłowego parkowania.

W minionym 2020 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odnotowali 1620 zgłoszeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Do najczęstszych nieprawidłowości wskazywanych przez internautów zaliczyć można występujące w ruchu drogowym:

– przekraczanie dozwolonej prędkości – (503);

– nieprawidłowe parkowanie – (376);

Mieszkańcy wskazywali także na miejsca, w których nielegalnie spożywany był alkohol – takich zgłoszeń w ubiegłym roku było 145.

Znaczna część naniesionych na mapę zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych miejsc, co było dodatkowym sygnałem dla stróżów prawa, a zarazem potwierdzeniem na to, że dany rejon może być zagrożony - czytamy w informacji prasowej KPP w Wejherowie.

Internetowa aplikacja cieszyła się sporym zainteresowaniem, jednak mniejszym niż w 2019 roku, gdy łącznie odnotowano ponad 1800 sygnałów.

Dzięki współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a mundurowymi skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania – czytamy w policyjnym komunikacie.

Źródło:KPP w Wejherowie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24