07.01.2021 15:30 19 raz/UG Wejherowo

Bolszewo: Zamiast starych ubrań ‘oddają’ opony

źródło: UG Wejherowo

Kontenery na odzież używaną znajdujące się w Bolszewie zaczęły służyć jako ‘dzikie wysypisko’ śmieci i odpadów. Za sprzątanie bałaganu płacą wszyscy mieszkańcy gminy Wejherowo. Samorządowcy zapowiadają podjęcie stanowczych kroków.

Urzędnicy z gminy Wejherowo przypominają, że na prośby mieszkańców podpisano umowy z operatorami pojemników na odzież używaną. Pojemniki zlokalizowane są w Sopieszynie, Bolszewie, Nowym Dworze Wejherowskim, Zbychowie oraz Warszkowie, tak aby w każdym rejonie gminy można było pozbyć się używanych a zbędnych ubrań. W Bolszewie jednak pojawił się kłopot.

System kar powoduje, że umowy działają, co do zasady dobrze. Pojemniki rzadko są przepełnione, a wokół nich utrzymywany jest względny porządek. Od pewnego czasu jednak w Bolszewie, na parkingu przy szkole podstawowej podrzucane są odpady inne niż odzież, np. opony, czy odpady poremontowe. Jest to szczególnie bulwersujące, ponieważ może to powodować zagrożenie dla naszych dzieci a zaśmiecenie ma miejsce w bezpośrednim sąsiedztwie Gminnego Placu Pamięci – poinformowali przedstawiciele miejscowego urzędu.

Jak podkreślili, likwidacja tzw. dzikich wysypisk obciąża ponadto kosztami wszystkich mieszkańców.

źródło: UG Wejherowo

Dlatego też, prosimy świadków podrzucania odpadów o zgłaszania tego faktu, podając okoliczności np. numer rejestracyjny pojazdu, co umożliwi skierowanie sprawcy do ukarania przez policję. Rozważana jest też możliwość umieszczenia fotopułapki – ostrzegają urzędnicy.

I dodają, że jeżeli sytuacja nie poprawi się, pojemniki zostaną przeniesione do innej miejscowości.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24