07.01.2021 11:30 16 WH

Ruszają zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 na Nordzie

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

15 stycznia 2021 r. ruszy proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19. W pierwszym etapie ze szczepień skorzystają m.in. osoby powyżej 60 roku życia, nauczyciele i pensjonariusze domów pomocy społecznej.

Szczepienia na Pomorzu rozpoczęły się już pod koniec grudnia. Zaszczepiono osoby z tzw. grupy 0, czyli personel medyczny. Więcej na ten temat można przeczytać w naszych artykułach szczepienie w Gdańsku i szczepienie w Wejherowie.

Już teraz pojawiły się pierwsze informacje dotyczące szczepień dla osób chętnych spoza grupy 0. Zapisy rozpoczną się 15 stycznia.

W etapie pierwszym ze szczepień skorzystają: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie oraz nauczyciele - czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Pucku.

W drugim etapie możliwość zaszczepienia będą miały m.in. osoby poniżej 60 roku życia z chorobami przewlekłymi, które zwiększają ryzyku ciężkiego przebiegu COVID-19, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne.

Trzeci etap to szczepienia dla przedsiębiorców i pracowników sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie epidemii oraz pozostałych chętnych osób.

Pamiętaj, że dzięki Tobie i Twojej decyzji o zaszczepieniu się przeciw COVID-19, szybciej powrócimy do normalności. Dlatego dołącz do akcji i spraw, żeby nadchodzący 2021 rok był po prostu lepszy - czytamy w komunikacie prasowym Starostwa Puckiego.

Na terenie gminy Luzino szczepienia będą odbywać się Niepublicznym Ośrodku Zdrowia w Luzinie przy ul. Młyńskiej.

Oto wykaz placówek na terenie powiatu puckiego:

Źródło: Powiat Pucki

Więcej informacji na temat Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 w województwie pomorskim znajdują się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24