04.01.2021 06:48 0 raz

Wysoka porażka Asseco ze Śląskiem

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

W meczu 20. kolejki rundy zasadniczej Energi Basket Ligi Asseco Arka Gdynia wysoko przegrała u siebie z WKS Śląskiem Wrocław. Gdynianie ulegli 63:102.

Początek spotkania był dość wyrównany, a nieźle spisywał się Filip Dylewicz, który dawał swojej drużynie minimalną przewagę. W pewnym momencie WKS Śląsk zanotował jednak serię 11:0 i po kontrze wykończonej przez Ivana Ramljaka prowadził już 10 punktami. Rywalizację nawiązał jeszcze Adam Hrycaniuk, ale akcja Mateusza Szlachetki ustawiła wynik po 10 minutach na 14:23. W drugiej kwarcie dzięki trójce Michała Gabińskiego przewaga gości wzrosła aż do 15 punktów. Zespół trenera Olivera Vidina zaczął całkowicie kontrolować wydarzenia na parkiecie, wykorzystując również zawodników z ławki rezerwowych. Asseco Arka miała spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, a przyjezdni po pierwszej połowie wygrywali 50:30.

Trzecią kwartę zespół z Wrocławia zaczął od serii 9:0, a dzięki kolejnej trójce Akosa Kellera prowadziła już 30 punktami! Doświadczeni Dylewicz i Hrycaniuk starali się poprawiać grę gdyńskiej ekipy, ale to było zdecydowanie za mało na rozpędzonych gości. Po 30 minutach było już 87:42. W kolejnej części meczu nic się już nie zmieniało, bo WKS Śląsk utrzymywał pewną przewagę. “Setkę” przekroczył Strahinja Jovanović, a ekipa trenera Olivera Vidina zwyciężyła ostatecznie 102:63.

Najlepszym graczem gości był Strahinja Jovanović, który zdobył 19 punktów, 4 zbiórki i 7 asyst. 15 punktów i 5 zbiórki dla gospodarzy zanotował Filip Dylewicz.

Po 20-tu meczach Asseco jest na 12. miejscu w tabeli.