15.12.2020 12:30 0 WH/UM w Wejherowie

Wybrano najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe

Źródło: wejherowo.pl

Nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia jest szopka, która symbolizuje pokój, miłość i nadzieję. Za nami konkurs „Nasza szopka bożonarodzeniowa”, który był zorganizowany przez Wejherowski Centrum Kultury. Zwycięskie prace można podziwiać w galerii „przez szybę” w foyer Filharmonii Kaszubskiej.

Święta Bożonarodzeniowe większości kojarzą się z tradycyjną szopką. To fragment wystroju kościoła oraz domów w okresie świątecznym. Wejherowskie Centrum Kultury chcę podtrzymać i kultywować tę tradycję. Z tej okazji zorganizowano konkurs, dzięki czemu Wejherowianie stworzyli najpiękniejsze szopki.

Pojawiły się oryginalne i nietuzinkowe pomysły przedstawienia świętej rodziny. Co ważne, w przedsięwzięciu udział wzięły osoby indywidualne, grupy przyjaciół czy całe rodziny.

Źródło: wejherowo.pl Źródło: wejherowo.pl Źródło: wejherowo.pl Źródło: wejherowo.pl Źródło: wejherowo.pl Źródło: wejherowo.pl

Prace oceniało jury składzie: Jolanta Rożyńska - przewodnicząca komisji, Joanna Bojke i Karol Formela. Pierwsze miejsce zajęli Oskar i Sławomir Roppel za wykonanie szopki z patyczków od lodów, na drugiej pozycji znaleźli się Dagmara Wełnicka i Bartosz Bochr oraz ich praca wykonana ze zwiniętych papierów kolorowych. Na podium znalazła Bożena Szreter za zrobienie dużej szopki z drewna, w której postacie wykonane są z modeliny oraz Alicja Szyjkowska za wykonanie szopki z makaronu.

Wyróżniono także Natalię i Artura Ślepowrońskich za szopkę wykonaną z patyczków, gałązek, w której postacie zrobiono z plasteliny – czytamy na stronie internetowej wejherowskiego ratusza.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24