04.12.2020 13:00 1 WH/TTM

'Trenuj w lesie' - trwa ogólnopolska akcja biegowa

Zdjęcie ilustracyjne, źródło:pixabay.com

Lasy Państwowe we współpracy z Centrum Informacji oraz Regionalnymi Dyrekcjami Lasów Państwowych stworzyli cykl „Trenuj w lesie”. To ogólnopolska akcja, która jest jednym z filarów inicjatywy BiegamBoLubięLasy. Spotkania odbędą się m.in. na terenie Nadleśnictwa Wejherowo. Wszystko po to, aby zachęcić do sportu na świeżym powietrzu.

W czasie pandemii koronawirusa trudno jest znaleźć odpowiednie miejsce do uprawiania aktywności fizycznej. Z pomocną dłonią wychodzi Nadleśnictwo ze specjalną akcją biegową, gdzie udostępnia duży teren do ćwiczeń. Ponadto sportowcy będą mogli skorzystać z porad eksperta.

W tym przypadku w 20 miejscach w ramach Lasów Państwowych takie biegi się odbywają. Jednym z takich miejsc jest nasza lokalizacja, czyli Kępino. Przy ulicy Parkowej można się spotkać z trenerem, który pomoże we właściwym przygotowaniu do biegu po lesie. Obszar jest potężny. Mamy, gdzie biegać i czym się cieszyć – mówi Jacek Szulc, nadleśniczy Nadleśnictwa Wejherowo w rozmowie z Twoją Telewizją Morską.

Fot. Monika Wejer/TTM

Akcja ma zachęcić do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Przygotowano dwie trasy – dla zaawansowanych i początkujących. Treningi obejmują rejon wejherowskiego nadleśnictwa. Amatorzy sportu spotykają się w każdą niedzielę o godz. 10:00. Inicjatywa potrwa do 20 grudnia. Odbędą się jeszcze trzy spotkania.

Organizowane są również cykliczne zawody, które zachęcają do ruchu w każdych warunkach pogodowych. W zeszłym roku po ścieżkach Puszczy Darżlubskiej biegali uczestnicy zimowego wyścigu z cyklu Grand Prix – BiegamBoLubieLasy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24