03.12.2020 08:38 0 raz

Pierwszą część sezonu tenisistki z Luzina zakończą u siebie

źródło: archiwum GOSRiT Luzino

W sobotę, 5 grudnia, tenisistki stołowe GOSRiT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino podejmą KU AZS UE Wrocław. Będzie to ostatnie spotkanie luzinianek w pierwszej części sezonu Ekstraligi kobiet. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

Tenisistki stołowe z Luzina swojego debiutu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym kobiet w Polsce nie mogą uznać za udany. W dziewięciu dotychczasowych spotkaniach GOSRiT za każdym razem musiał – niestety- uznać wyższość rywalek. Tym bardziej zespół prowadzony przez trenera Waldemara Płotkę powinien być jeszcze bardziej zmotywowany na ostatni mecz pierwszej części sezonu, aby rok 2020 zakończyć zwycięstwem.

Rywal luzinianek będzie z wyższej półki, bo KU AZS UE Wrocław, to wicemistrz poprzedniego sezonu. A i w tym radzi sobie również bardzo dobrze. Po ośmiu meczach wrocławianki są na czwartym miejscu. AZS wygrał sześć spotkań, a tylko dwa przegrał.

W ekipie wrocławianek najlepszymi zawodniczkami trwającego sezonu są 23-letnia Natalia Bajor i 19-letnia Anna Węgrzyn. Skuteczność tej pierwszej tenisistki wyliczona została na 73. proc. Na 11. swoich pojedynków wygrała 8. Przy stole zdobyła 24. punkty, tracąc 9. Natomiast skuteczność Węgrzyn to 88. proc. 7. pojedynków zwycięskich i 1. przegrany (punkty 21:3).

Dla porównania w zespole z Luzina najskuteczniejszymi tenisistkami są 19-letnia Maja Miklaszewska i 49-letnia Nuriya Zhaludok. Obie zawodniczki wygrały 2. pojedynki, 8. przegrały i ich skuteczność jest na poziomie 20. proc.

Na „papierze” faworytkami są wrocławianki, ale wszystko zweryfikuje stół. Początek sobotniego spotkania w sali sportowej w Luzinie o godz. 16. Mecz odbędzie się bez udziału kibiców. Rywalizację można obejrzeć na YouTubie. Link do znalezienia na facebookowym profilu Sala Sportowa GOSRiT Luzino.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24