01.12.2020 14:30 1 NW/MOSG

Awaryjne lądowanie na gdańskim lotnisku

Źródło:MOSG

Funkcjonariusze Straży Granicznej interweniowali wobec 39-letniej obywatelki Irlandii, która podczas lotu była agresywna i nie wykonywała poleceń kapitana. Kobieta leciała samolotem rejsowym z Dublina do Kowna.

Do interwencji Straży Granicznej doszło 27 listopada. Kapitan samolotu musiał awaryjnie lądować w Gdańsku, ponieważ jedna z kobiet na pokładzie zachowywała się agresywnie.

Z relacji załogi wynika, że w trakcie lotu 39-latka popychała innych pasażerów, głośno krzyczała i nie wykonywała poleceń kapitana. Dobrowolnie opuściła pokład w asyście funkcjonariuszy, po czym przewieziono ją do pomieszczeń Straży Granicznej.

Jej zachowanie wskazywało na znaczne upojenie alkoholowe, co potwierdził wezwany na miejsce ratownik medyczny. Kobieta nie chciała poddać się badaniu alkomatem. Ostateczne umieszczono ją w Pogotowiu Socjalnym dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku – czytamy na stronie straży.

Gdy kobieta wytrzeźwiała otrzymała mandat w wysokości 1000 złotych.

Morski Oddział Straży Granicznej informuje, że dotychczas w 2020 roku interweniowali wobec 42 osób. Te swoim zachowaniem uniemożliwiały dalszy, bezpieczny lot.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24