30.11.2020 17:10 31 WH/KPP w Wejherowie

Kębłowo: Mimo zakazu wyprzedzał na krajowej szóstce - spowodował wypadek

Źródło: KPP w Wejherowie

Późnym wieczorem w niedzielę (29 listopada) doszło do zderzenia dwóch samochodów w Kębłowie na krajowej szóstce. Kierowca bmw wyprzedzał pomimo zakazu, a w tył jego pojazdu wjechało inne auto. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. Policja będzie wyjaśniać okoliczności zdarzenia.

W niedzielę (29 listopada) około godz. 21:00 mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w Kębłowie na ul. Wejherowskiej. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, przeprowadzono oględziny oraz ustalono okoliczności wypadku.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący bmw jadąc w kierunku Lęborka prawdopodobnie wyprzedzał inne pojazdy pomimo obowiązującego zakazu. Nagle zjechał na prawy pas jezdni, chcąc skręcić w lewo w boczną ulicę. Wtedy najprawdopodobniej doszło do zderzenia z samochodem audi, który najechał na tył bmw – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, Oficer Prasowy z KPP w Wejherowie.

Źródło: KPP w Wejherowie

Pasażerka audi i kierowca bmw zostali przewiezieni do szpitala.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Samochód bmw został zabezpieczony, a kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Śledczy będą wyjaśniać okoliczności wypadku.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i jazdy z wyobraźnią. Kiedy kierowca traci czujność albo nie stosuje się do przepisów drogowych, wtedy nie trudno o wypadek. Wystarczy także chwila nieuwagi, a najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zderzeniem z innym pojazdem – zwraca uwagę asp. sztab. Anetta Potrykus.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24