27.11.2020 17:40 0 WH

Nauka poprzez zabawę - projekt 'Być jak Ignacy' w żarnowieckiej podstawówce

Fot. Barbara Orzeł – Detlaff

Po raz kolejny Szkoła Podstawowa z Żarnowca bierze udział w projekcie edukacyjnym „Być jak Ignacy”. Tegorocznym hasłem konkursu jest „Nauka to przyszłość”. Tematyka czterech bloków będzie dotyczyła: energii, ekologii, transportu oraz nowych technologii. Akcja to zabawa i edukacja dla uczniów.

W zeszłorocznej edycji „Być jak Ignacy” żarnowiecka młodzież zdobyła nagrodę specjalną oraz fundusze na rozwój edukacji.

W 5. edycji konkursu pod hasłem „Nauka to przyszłość” uczniowie z koła naukowego „EKO – odkrywcy” mają szansę dowiedzieć się jak może wyglądać świat w perspektywie kilkudziesięciu lat. Opiekuni żarnowieckiej młodzieży zapowiadają więcej doświadczeń, ćwiczeń oraz zabaw edukacyjnych.

Uczniowie bardzo chętnie przystępują do tego projektu, bo jest inny. Dużo się dzieje i można zrobić wiele doświadczeń i przede wszystkim dużo ciekawych tematów „na czasie”. Myślę, że to też tych młodych ludzi przyciąga do tej akcji. A poza tym są fajne nagrody – mówi Barbara Orzeł–Detlaff, nauczycielka biologii i pedagog w podstawówce w Żarnowcu.

Uczniowie działają od początku października. 30 listopada zakończy się pierwszy etap projektu. Jak na razie, młodzież angażuje się w działania poprzez internet.

Pierwsze bloki tematyczne za nami. Naszym projektem końcowym z pierwszego etapu była makieta dotycząca energii odnawialnej. Tworzyliśmy wiatraki i panele fotowoltaiczne. Zaczynaliśmy w szkole, a teraz kontynuujemy online – dodaje nauczycielka.

Fot. Barbara Orzeł – Detlaff

Relację z działań młodzieży można śledzić na stronie internetowej oraz na facebooku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24