27.11.2020 12:50 0 WH/UM w Gdyni

'Wgraj się' - Gdynia promuje sport wśród dzieci

Źródło: gdyniasport.pl

Z inicjatywy Gdyńskiego Centrum Sportu powstał projekt „Wgraj się”, którego zadaniem jest promowanie aktywności fizycznej i walka z nadwagą dzieci. W internecie są dostępne filmiki z treningami w formie popularnych gier komputerowych i animacji. Dzieci mogą poprawić swoją koordynację, wytrzymałość, siłę czy poziom rozciągnięcia. Są nawet zajęcia taneczno – ruchowe z zumby.

W czasach pandemii koronawirusa, zajęcia szkolne przeniosły się do sieci. Pojawiły się nowe obostrzenia oraz zalecania o pozostaniu w domu. Dzieci i młodzież nie może wziąć udziału w normalnych zajęciach wf-u.

Z ciekawym pomysłem wyszło Gdyńskie Centrum Sportu. Projekt „Wgraj się” ma promować aktywność fizyczną oraz prawidłowe nawyki żywieniowe u dzieci. To szczególnie ważne, ponieważ coraz więcej dzieci ma nadwagę.

Badania Gdyńskiego Centrum Zdrowia wykazały, że niemal co piąty przebadany 9-latek w naszym mieście zmaga się z nadwagą, a co trzeci wykazuje słabą lub bardzo słabą wydolność fizyczną. Zaniepokojeni wynikami postanowiliśmy razem z GCZ nauczyć młodych mieszkańców zdrowych nawyków oraz zaszczepić w nich pociąg do sportu – czytamy na stronie internetowej projektu.

Na stronie gdyniasport.pl opublikowane są filmiki z treningami, które mają poprawić m.in. koordynację, wytrzymałość, siłę czy poziom rozciągnięcia. Co ciekawe, są nawet zajęcia taneczno-ruchowe z coraz popularniejszej zumby. Zajęcia przygotowane są w formie animacji, która wygląda jak gra komputerowa. Wszystko po to, aby zaszczepić w dzieciach pasję do sportu.

Źródło: gdyniasport.pl

Pilotażowy program obejmuje cztery klasy II w Szkole Podstawowej nr 45 w Gdyni.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24