26.11.2020 11:30 7 raz/GDDKiA

Kolejne odcinki Trasy Kaszubskiej doczekają się budowy

źródło: GDDKiA Gdańsk

Kolejna część Trasy Kaszubskiej zostanie zmodernizowana. Pomorscy drogowcy ogłosili przetarg na projekt i budowę drogi ekspresowej S6 między Bobrownikami a Skórowem – to jeden z trzech odcinków między Słupskiem a Lęborkiem. Powstaną też nowe węzły drogowe.

Przetarg, o którym mowa, obejmuje zaprojektowanie i budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej S6 między węzłami Bobrowniki i Skórowo o długości ok. 13 kilometrów. Zadanie obejmuje również realizację dwóch węzłów drogowych (Rzechcino i Skórowo) oraz infrastruktury towarzyszącej drodze ekspresowej. Jak podkreślają przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Drogi Krajowej i Autostrad w Gdańsku, do końca listopada zamierzają przekazać do Dziennika Urzędowego UE kolejne ogłoszenie o przetargu na drogę ekspresową S6. Tym razem będzie to odcinek między Skórowem (bez węzła) a Leśnicami koło Lęborka (z węzłem) o długości ok. 11 km. Do ogłoszenia pozostanie wówczas tylko odcinek S6 od Redzikowa (obwodnicy Słupska) do Bobrowników, co nastąpi - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - jeszcze w grudniu br.

Pomimo pandemii i obiektywnych trudności spowodowanych pracą zdalną utrzymujemy dobre tempo przygotowania kolejnych przetargów na trasę S6 - powiedział Tomasz Żuchowski, pełniący obowiązki Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad - Jesteśmy zdeterminowani, by domknąć ten ciąg drogi ekspresowej na Pomorzu. To pozwoli na bezpieczne, komfortowe i szybkie poruszanie się między Gdańskiem a Szczecinem.

źródło: GDDKiA Gdańsk

Przypomnijmy, w budowie w województwie pomorskim są już trzy odcinki S6 między Bożympolem Wielkim a Gdynią o łącznej długości ok. 42 km. Natomiast w przetargu jest odcinek między Lęborkiem (Leśnicami) a Bożympolem Wielkim, druga jezdnia obwodnicy Słupska oraz duża i niezwykle ważna inwestycja dla Pomorza - S6 Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej: odcinek Chwaszczyno - Żukowo (ok. 16,3 km) oraz odcinek Żukowo - Gdańsk Południe (ok. 16 km) wraz z obwodnicą Żukowa (ok. 7 km).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24