26.11.2020 08:30 0 WH/TTM

WOŚP 2021 - granie poprzez wirtualne pomaganie

Fot. archiwum

Już 10 stycznia 2021 roku odbędzie się Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wejherowo dołącza do akcji. Tradycyjnie już - jak co roku - jeden ze sztabów mieścić się będzie w Filharmonii Kaszubskiej. Trwa rekrutacja wolontariuszy.

To już 29. Finał WOŚP. Tym razem hasłem przewodnim akcji jest "Finał z głową". Będą zbierane datki na laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy.

To druga zbiórka na ten cel. Okazało się, że przez te lata trwania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ten sprzęt się zestarzał i technologia poszła dalej. Więc jest potrzeba, aby w tym roku powtórzyć temat – mówi Sebastian Niewola, szef sztabu nr 111 przy Wejherowskim Centrum Kultury.

Rozpoczęła się rekrutacja wolontariuszy. Ze względu na obecna sytuację epidemiczną, wydarzenie przeniosło się do internetu.

Ostatnie kilka dni testowaliśmy razem z naszymi wolontariuszami, jak to działa i czy to się sprawdzi. Już dzisiaj możemy powiedzieć, że to działa i testy są. W naszym przypadku będzie to rejestracja online. Czyli ktoś zakłada konto na platformie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy- iwolontariusz.wosp.org.pl. Tam musi znaleźć nasz sztab, a potem skontaktować się z nami – przez facebook'owy profil lub mailowo – tłumaczy Niewola.

Następnie sztab zweryfikuje przyszłego wolontariusza. Potem przekaże token – specjalne kody, aby mogła ta osoba być w WOŚP-ie.

Z powodu koronawirusa zbiórka będzie miała inny przebieg niż zawsze.

Wolontariusze mogą kwestować, czyli chodzić z puszką. Może też być puszka wirtualna, taka do której wpłacamy pieniądze. Na pewno zmieni się system naszych aukcji. Jeśli mają państwo jakieś ciekawe fanty i przedmioty i chcą się z tym podzielić, to zapraszamy do kontaktu. Będziemy chcieli to przenieść na aukcje do sieci – informuje szef sztabu nr 111 przy Wejherowskim Centrum Kultury.

Mamy nadzieję, że w styczniu będzie mniej zachorowań i będziemy mogli zrobić wielki szum oraz będą państwo grać z nami w tym finale – dodaje Sebastian Niewola.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na tej stronie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24