25.11.2020 17:04 21 WH

Szpital Pucki potrzebuje wsparcia

Fot. archiwum

W czasach pandemii koronawirusa szpitale potrzebują dodatkowego wsparcia. Każdy chętny może pomóc. Szpital Pucki na swoim Facebook'u ogłosił listę najpotrzebniejszych artykułów, które zostaną wykorzystane do opieki nad pacjentami.

Szpital w Pucku najbardziej odczuwa brak środków higienicznych. Przedtem takie artykuły dostarczały rodziny. Teraz najbliżsi często przebywają na kwarantannie lub samoizolacji. A pacjenci pochodzą z różnych regionów kraju.

Potrzebujemy wody mineralnej niegazowanej, pampersów dla osób dorosłych w rozmiarze M – XL, myjki higieniczne, chusteczki nasączane. Tych rzeczy potrzebujemy dosyć dużo, ponieważ w naszej placówce jest dużo seniorów. Potrzeba również woreczków śniadaniowych i strunowych, naramienne aparaty do mierzenia ciśnienia. Bo im więcej pojawia się pacjentów, tym te potrzeby wzrastają - mówi Oksana Rabij - Zabłtona, specjalista ds. marketingu i rozwoju Szpitala Puckiego.

Przed dostarczeniem artykułów, darczyńcy powinni skontaktować się z Puckim Szpitalem.

Osoby, które chcą dostarczyć pomoc do szpitala, prosimy podjechać na teren szpitala od ulicy 12 Marca, główną bramą na wysokości karetek. Prosimy nie podjeżdżać na podjazd dla karetek przed Izbą Przyjęć. Przed przyjazdem powinni państwo wysłać informacje na Facebooku czy na adres mailowy – informuje Oksana Rabij – Zabłtona.

Wiosną powołano stowarzyszenie na rzecz szpitala - Nasze Zdrowie. Jeśli ktokolwiek chciałby wesprzeć Szpital Pucki finansowe lub w inny sposób powinien skontaktować się z placówką mailowo [email protected] lub na facebookowym profilu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24