23.11.2020 12:30 0 WH/PUW w Gdańśku

Powstała strona internetowa o szpitalach tymczasowych na Pomorzu

Źródło:szpitaletymczasowe.gda.pl

Wojewoda pomorski uruchomił stronę internetową www.szpitaletymczasowe.gda.pl. Portal poświęcony jest szpitalom tymczasowym budowanym w Sopocie i Gdańsku. Na stronie znajdują się informacje dotyczące projektu szpitali tymczasowych na Pomorzu, jak i formularz aplikacyjny, za pomocą którego można zgłaszać chęć do pracy w placówkach.

Już wkrótce na Pomorzu powstaną szpitale tymczasowe dla pacjentów z COVID-19. W Gdańsku zostały zaadaptowane hale Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo przy ul. Żaglowej, a w Sopocie – sanatorium MSWiA na ul. Bitwy pod Płowcami. W obu placówkach będzie 600 łóżek. Więcej informacji na ten temat można przeczytać w naszych artykułach.

Teraz wojewoda pomorski poinformował o powstaniu specjalnej strony internetowej, gdzie znajdą się informacje na temat funkcjonowania szpitali tymczasowych. Aktualnie poszukiwany jest personel medyczny do pracy w obu placówkach.

Bez kadry medycznej, białego personelu funkcjonowanie szpitali nie byłoby jednak możliwe. Dziękując tym, którzy już zgłosili się do pracy w powstających szpitalach, zachęcam lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, salowe i opiekunów medycznych do przesyłania zgłoszeń za pomocą zamieszczonego formularza – czytamy apel Dariusza Drelicha, wojewody pomorskiego na stronie.

Ponadto przeczytać można decyzje administracyjne, na podstawie których tworzone są szpitale tymczasowe, informacje o centrach diagnostycznych Covid-19 drive-thru w województwie pomorskim i o hotelu dla medyków. Wszystkie informacje na ten temat są dostępne na www.szpitaletymczasowe.gda.pl/.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24