21.11.2020 11:07 13 NW

Ferie zimowe dla wszystkich w tym samym czasie. Rząd ogłosił nowe decyzje

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Podczas sobotniej konferencji premier ogłosił, że w 2021 roku ferie zimowe we wszystkich województwach będą odbywać się w tym samym czasie. Ponadto wydłużono naukę zdalną do 23 grudnia. Zadowoleni z pewnością są pracownicy i właściciele sklepów mieszczących się galeriach handlowych – te od 28 listopada będą mogły zostać ponownie otwarte.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w sobotę (21 listopada) o nowych ustaleniach. Podjęto decyzję, że do 23-24 grudnia pozostaną zamknięte szkoły, a uczniowie będą kontynuować nauczanie zdalne. Jak wiadomo, co roku w każdym województwie ferie zimowo odbywały się w innym terminie. Tym razem zimowe, dwutygodniowe wakacje wyznaczono dla całego kraju na termin od 4 do 17 stycznia. W tym czasie nie będzie można organizować wyjazdów - młodzież ma pozostać w domach.

Decyzją rządu zostaną również otwarte galerie handlowe. Mają jednak panować w nich rygorystyczne zasady sanitarne. W grudniu natomiast zakupy będzie można zrobić w dwie niedziele – 13 i 20.

Warunek utrzymania tego reżimu jest jeden: dyscyplina każdego sklepu, galerii, sklepu meblowego. Jeśli będzie inaczej, te sklepy będą zamykane. Te decyzje mogą uratować setki tysięcy miejsc pracy, dlatego je podejmujemy – powiedział premier.

Nie zdecydowano się na otwarcie pozostałych obiektów, takich jak ośrodki kultury. Rząd argumentuje to tym, że ważne są dwie kwestie: utrzymanie miejsc pracy, ale także przyrost zakażeń. Otwarcie kin, teatrów itd. mogłoby sprawić, że liczba potwierdzonych przypadków rosłaby drastycznie.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Rząd zakłada, że jeśli liczba zakażeń będzie poniżej 19 tysięcy powrócimy do tzw. strefy czerwonej. Strefa żółta może zostać ogłoszona na poziomie ok 9400 przypadków, a zielona, gdy chorych będzie ok 3 800 na dobę. Minister Zdrowia Adam Niedzielski podkreśla, że jeżeli liczba zachorowań wzrośnie nadal brana jest pod uwagę możliwość wprowadzenia narodowej kwarantanny.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Źródło: Ministerstwo Zdrowia


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24