20.11.2020 17:33 15 WH/TTM

Nowa droga powiatowa w Kębłowie już jest przejezdna

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W Kębłowie na skrzyżowaniu ulic Chłopska – Wiejska – Ludowa do ul. Brzechwy wykonano nową konstrukcję nawierzchni, zjazdów i przystanków autobusowych. W piątek (20 listopada) nową drogę do użytku oficjalnie oddali przedstawiciele starostwa wejherowskiego oraz wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Mieszkańcy Kębłowa i okolic mogą korzystać już z nowej nawierzchni, szerokich chodników o szerokości 2 m na odcinku blisko 500 m oraz z ciągu pieszo – rowerowego. Wykonano zatokę autobusową oraz przebudowano 11 skrzyżowań. Inwestycja kosztowała 2 mln złotych, z czego 75 proc. stanowiło dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Setki milionów złotych trafiło do pomorskich powiatów i gmin. To przekłada się na konkretne korzyści dla mieszkańców. Ten kawałek drogi powiatowej jest elementem większej całości. Liczymy się z tym, że po oddaniu trasy S6 i węzła Luzino - tymi lokalnymi drogami powiatowymi, szczególnie będą się poruszać turyści w sezonie. Ważne jest, aby ten ruch odbywał się bezpiecznie – mówi Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Przede wszystkim to wyniesione bezpieczne skrzyżowania, bo tutaj głównie chodzi o poprawę bezpieczeństwa. Ruch jest ogromny na tej drodze, więc bardzo ważne są bezpieczne przejścia dla pieszych i doświetlenie, aby była widoczność dla pieszego i kierowcy – zwraca uwagę Gabriela Lisius, starosta powiatu wejherowskiego.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

To nie jedyna inwestycja, jaka jest prowadzona w powiecie wejherowskim w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Na terenie powiatu staramy się, aby wszystkie drogi były wykonywane w najwyższym standardzie. W tej chwili kończymy realizację inwestycji w Redzie - ul. Obwodowa oraz ul. Pomorska w Rumi. Jeszcze w tym roku te drogi będziemy oddawać – dodaje Gabriela Lisius.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Jak zapowiada starostwo, na ulicy Wiejskiej w niedalekiej przyszłości również powstanie zatoka autobusowa i chodniki. Aktualnie budowa chodników trwa też w Milwinie i Wyszecinie oraz na ulicy Wilczka w Luzinie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24