20.11.2020 16:40 0 WH

Pokażą kaszubskie wzory w nowoczesnej formie

Fot. archiwum

Już po raz szósty Fabryka Kultury w Redzie organizuje międzynarodowy konkurs na plakat artystyczny. Profesjonalni graficy i amatorzy z całego świata mogą przetworzyć wzory kaszubskie na uwspółcześnioną formę wizualną. W tym roku organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody finansowe.

Co roku, Fabryka Kultury w Redzie organizuje konkurs Cassubia Visuales, którego celem jest promocja kaszubskiego folkloru w nowoczesnym wydaniu. Autorzy plakatów przerabiają wzory kaszubskie na nową nieoczywistą formę. Udział w konkursie mogą wziąć osoby powyżej 16. roku życia - zarówno artyści profesjonalni i amatorzy, uczniowie, studenci czy dorośli. Jedynie, co trzeba zrobić, to dostarczyć projekt w wersji papierowej i elektronicznej do Fabryki Kultury w Redzie.

Konkurs cieszy się ogromnym powodzeniem, głównie w Polsce. W zeszłym roku nadesłano pracę z Arabii Saudyjskiej. Przez lata oglądając prace jestem pod ogromną wrażeniem jak bardzo można przetworzyć już dla nas znaną kulturę i wzory na formę, której już byśmy się nie spodziewali - mówi Dorota Dobrzyńska, kierownik ds. kultury Fabryki Kultury w Redzie

W tym roku są przewidziane są nagrody pieniężne. Zwycięzca otrzyma 2000 zł, laureat drugiego miejsca – 1500 zł, a trzeciego – 1000 zł.

Z powodu pandemii koronawirusa najprawdopodobniej nie odbędzie się wernisaż w Fabryce Kultury, dlatego postawiliśmy na nagrody finansowe – dodaje kierownik ds. kultury.

Prace można zgłaszać do 5 grudnia. Natomiast do 18 grudnia powinniśmy poznać laureatów Cassubia Visuales na stronie internetowej Fabryki Kultury w Redzie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24