20.11.2020 10:50 6 raz

Tablica ‘Òjcze nasz’ pojawi się w Luzinie

źródło: kaszubi.pl

W 2021 roku luziński oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego obchodził będzie 40. urodziny. Z tej okazji – wzorem Jerozolimy – postanowiono, by w miejscowym kościele pojawiła się tablica z kaszubskim tekstem Modlitwy Pańskiej, czyli „Ojcze nasz”.

Według Katechizmu Kościoła Katolickiego Modlitwa Pańska, czyli „Ojcze nasz”, jest „rzeczywiście streszczeniem całej Ewangelii". Ten najważniejszy tekst modlitwy chrześcijan znajduje się m.in. w kościele Pater Noster w Jerozolimie. Jak czytamy na kaszubia.com, „we wrześniu 2000 roku odsłonięto tablicę z kaszubską wersją ‘Ojcze nasz’ w jerozolimskim kościele – najważniejszy moment pielgrzymki Kaszubów, zorganizowanej przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, do Ziemi Świętej”.

W 2021 roku podobna tablica ma pojawić się na Kaszubach, a dokładnie w Luzinie z inicjatywny miejscowych działaczy ZKP.

Luziński oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego został utworzony w maju 1981 roku, w przyszłym roku obchodzić będzie 40. rocznicę funkcjonowania. Z tej okazji zarząd luzińskiego oddziału proponuje ufundowanie pamiątkowej tablicy z Modlitwą Pańską w języku kaszubskim – „Òjcze nasz”. Odsłonięcie w rodny mòwie planowane jest na maj 2021 roku w parafii pw. św. Wawrzyńca w Luzinie – czytamy w biuletynie samorządowym gminy Luzino.

Dlatego członkowie zrzeszenia zwracają się z prośbą do osób, które chciałyby finansowo wesprzeć tę inicjatywę, o wpłaty dowolnych kwot na konto zrzeszenia w Luzinie. Można również dokonać wpłat bezpośrednio u skarbnika ZKP w Luzinie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24