19.11.2020 18:40 0 NW

Edu-Kampus przy PCKZiU w Pucku nabiera kształtów

Fot. Jarosław Biał, facebook

Przy Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku powstaje Edu-Kampus. Prace idą bardzo szybko i już w pierwszej połowie grudnia inwestycja ma zostać skończona. Na terenie powstaną m.in. instalacje, które będą obrazowo prezentować prawa fizyki.

Szkoła od wielu lat działa jak wielo-zawodowa i była w niemal agonalnym stanie. Z 2 tysięcy uczniów, którzy uczyli się w niej w czasie rozkwitu liczba spadła do kilkuset. Postanowiliśmy ją odbudować za pieniądze unijne, dzięki czemu udało się prawie od zera odtworzyć bardzo fajne, nowoczesne pracownie - mówi Jarosław Białk, starosta pucki.

W ramach prac wykonano m.in. termomodernizację trzech obiektów, która była zwieńczeniem projektu. Niektóre z nich dostały nawet nowe funkcje. W jednym z nich znalazło się miejsce dla urzędników starostwa, a w kolejnym zagospodarowano pomieszczenia na trzech instytucji powiatowych.

Fot. Jarosław Biał, facebook

Aby PCKZiU w Pucku zachęcał do nauki z dosłownie każdej strony brakowało zagospodarowania terenu wokół placówki. Tu na pomoc przyszedł pomysł wybudowania czegoś na kształt parku edukacyjnego. Na jego terenie mają pojawiać się w kolejnych etapach (gdy pozwoli na to budżet) edukacyjne elementy, które przyciągać będą osoby w różnym wieku.

Fot. Jarosław Biał, facebook

Inwestycja to koszt około jednego miliona złotych. Udało się pozyskać środki zewnętrzne, które wyniosły 300 tysięcy. Jak wyjaśnia Jarosław Białk niskie dofinansowanie wynika m.in. Z rozszerzenia projektu.

Pojawiła się konieczność zrobienia pewnych robót pod ziemią – dodatkowa kanalizacja deszczowa, miejsca parkingowe.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24